Wolontariusze potrzebni, aby pomóc w kweście na rzecz Sebastianka

6-letni Sebastian Nowaczyk z Wrześni potrzebuje pomocy w odzyskaniu zdrowia. Jak rok temu jego rodzice zapraszają do udziału w zbiórce publicznej organizowanej przy okazji majówki.

Pomagamy 14:59 25-04-20190 0

Wrzucić parę złotych do puszek na rzecz chłopca będzie można 30 kwietnia (17.00-20.00), 1 maja (16.00-19.00) i 2 maja (17.00-20.00) na wrzesińskim rynku oraz 3 maja (12.00-15.00) na mecie Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Nowym Folwarku.

– Wybraliśmy takie terminy kwesty, ponieważ cenimy wolontariuszy, szanujemy ich czas, więc chcemy, żeby oni też mogli wziąć udział w koncertach czy w rajdzie – wyjaśnia mama chłopca, a jednocześnie organizatorka zbiórki publicznej Iwona Nowaczyk. I to właśnie do niej mogą zgłaszać się osoby chętne do udziału w kweście, ponieważ cały czas poszukiwani są wolontariusze. Numer kontaktowy: 725 671 908.

– Zwracamy się przede wszystkim do młodzieży. Mają wolne, mogą wykorzystać ten czas, by zrobić coś dobrego. Jestem pewna, że Sebastianek uśmiechnie się, widząc, jak ktoś bezinteresownie chce nieść mu pomoc. Ponieważ zbiórka jest oficjalnie zarejestrowana, możemy też wystawić zaświadczenie o wolontariacie, to często pomaga na przykład przy podwyższaniu oceny z zachowania – wymienia mama chłopca.

Sebastian Nowaczyk urodził się z zespołem wad, m.in. brakowało mu kilku żeber. W dodatku w wieku 3 lat zdiagnozowano u niego nowotwór. Guz na nerce chłopca miał aż 18 cm, w dodatku po operacji pojawiły się przerzuty do płuc. W tym momencie po kolejnej operacji nowotwór ustąpił, ale Sebastian musi być pod stałą opieką lekarską, co sześć tygodni musi pojawiać się na kontroli, na zmianę na tomografii komputerowej oraz na prześwietleniu klatki piersiowej i USG brzucha. Dojazdy są ogromnym obciążeniem rodzinnego budżetu. Do tego dochodzi rehabilitacja.

– Niestety nie mamy wystarczających środków, aby ta rehabilitacja przynosiła skutki. Dwa razy w tygodniu to za mało dla dziecka, które ma skrzywiony odcinek lędźwiowy i szyjny kręgosłupa, ma powyginaną całą klatkę piersiową, ma niesprawne nóżki... Naprawdę każda złotówka dużo daje, każda realnie pomaga – apelują rodzice.

Na zdjęciu głównym Sebastianek z tatą, fot. archiwum rodzinne.

 

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

14:59 25-04-2019