Wolontariat w powiecie wrzesińskim. Jakie akcje wspieramy? Czy angażujemy się na rzecz innych?

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to okres szczególnie sprzyjający pracy na rzecz innych. Nieprzypadkowo zimą przypadają finały wielu akcji charytatywnych. Porozmawiajmy o wolontariuszach i wolontariuszkach z naszego powiatu.

temat tygodnia 17:00 10-12-20180 3

Za nami Weekend Cudów, czyli finał Szlachetnej Paczki. Przed nami – 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W kościołach można kupić świece Caritasu w ramach Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom. 

To oczywiście nie jedyne akcje charytatywne, jakie mają miejsce w naszej okolicy. Prężnie działa Fundacja DKMS szukająca dawców szpiku, regularnie odbywają się też Pola Nadziei, czyli akcja, w ramach której zbierane są fundusze na budowę Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wielkopolskiej.

Jest też kościelna strona wolontariatu, czyli misje. Ks. Florian Cieniuch mieszkający obecnie na terenie parafii pw. św. Krzyża zajmuje się organizacją pomocy dla mieszkańców Wenezueli, a brat Robert Kozielski pochodzący z Gozdowa działa we Franciszkańskim Sekretariacie Misyjnym.

Nasza redakcja regularnie włącza się w akcje pomocowe: odwiedzamy koncerty charytatywne, publikujemy linki do zbiórek. Na łamach naszego portalu publikujemy informacje o psach i kotach do adopcji we współpracą ze Stowarzyszeniem Psi-Jaciel oraz organizacją Fabryka Mruczenia. 

Zapraszamy do rozmowy na temat wolontariatu. Czy udzielacie się w organizacjach charytatywnych? Jak sądzicie, co daje nam pomaganie innym? Jakie akcje i fundacje wspieracie?

Ankieta

Czy wspierasz akcje charytatywne? W jaki sposób?

Ankieta

Jak często angażujesz się w pomoc innym?

Ankieta

Jaką akcję charytatywną wsparłeś w przeszłości lub planujesz wspierać?

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

17:00 10-12-2018