Ruszyły matury. „Dziady” i „Samotność” poszły na pierwszy ogień

6 maja o 9.00 rozpoczęły się matury. Jako pierwszy uczniowie zdawali egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym.

oświata 14:30 06-05-20191 6

Maturzyści mieli do wyboru analizę wiersza „Samotność” Anny Świerczyńskiej lub rozprawkę na temat „Czym jest wolność dla człowieka”, gdzie punktem wyjścia był fragment III części „Dziadów”. Już około 11.30 maturzyści powoli zaczęli opuszczać sale egzaminacyjne.

O pierwsze wrażenia zapytaliśmy uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza.

– Egzamin nie należał do najłatwiejszych, ale każdy napisze go tak jak pracował przez ostatnie trzy lata. Do wiersza nawet nie podchodziłem, nie znałem go. Temat rozprawki też nie był najłatwiejszy, ale same „Dziady” to taka podstawa, utwór znany każdemu uczniowi, więc liczę, że będzie dobrze – mówił Paweł Grabarek.

– Praca pisemna była dość prosta, choć trzeba było wykazać się wiedzą. Obawiałam się najgorszego, a wcale tak źle nie było. Myślę, że trudniejsza będzie matematyka – stwierdziła Kalina Jabłońska.

O 14.00 maturzyści pisali egzamin rozszerzony z języka polskiego. Chwilę przed nim odwiedziliśmy uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, którzy na salę weszli nieco zestresowani, ale uśmiechnięci.

Jutro ciąg dalszy matur. Młodzież zmierzy się z matematyką. Życzymy połamania piór!

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

14:30 06-05-2019