Wojenne wspomnienia zapisane na kartach książki. Wkrótce będzie jej wznowienie

Za około trzy tygodnie nastąpi dodruk publikacji "Za to, że byli Polakami". Autorem książki jest Jerzy Osypiuk, prezes Nekielskiego Stowarzyszenia Kulturalnego.

społeczeństwo 12:13 11-02-20200 0

Przypomnijmy, że publikacja została wydana w 2015 roku i jest zbiorem wspomnień z okresu drugiej wojny światowej. - Tę książkę powinien przeczytać każdy, komu nieobojętne są losy Polaków z Kraju Warty w okresie okupacji hitlerowskiej. Czytelnik otrzyma obraz tragiczny, ale pełny i wszechstronny. Lektura to wstrząsająca, lecz obowiązkowa - zachęcał do lektury dr Marek Rezler.

W książce zawarte są m.in. wspomnienia Wiktora Szalatego i Bronisławy Szalaty. Dodajmy, że w poniedziałek 10 lutego minęła 80. rocznica pierwszej deportacji Polaków z Kresów Wschodnich RP na Syberię. Wspomnienia z drogi na nieludzką ziemię dostępne są na historycznej stronie nekielskiego urzędu, a dokładnie TUTAJ.

Wszyscy chętni nabyciem książki mogą kontaktować się z autorem mailowo (oledrzy_nekla@wp.pl), telefonicznie (603 122 310) lub za pośrednictwem profilu stowarzyszenia na Facebooku.

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

12:13 11-02-2020