Wody w kranach nie zabraknie. Inwestycja wodociągowa

Pyzdry od lat borykają się ze spadkami ciśnienia wody w instalacji wodociągowej w okresie letnim. Sytuację ma zmienić właśnie zakończona inwestycja.

aktualności 17:05 07-04-20200 4

W czasie upałów gwałtownie rośnie zużycie wody, która wykorzystywana jest nie tylko na potrzeby bytowe ludzi, lecz także do podlewania sadów, ogródków  i trawników. Każdy system wodociągowy powinien być jednak przygotowany na takie sytuacje, aby nie dopuścić do sytuacji braku wody lub spadku ciśnienia w kranach mieszkańców lub w znacznym stopniu je ograniczyć. 

Dwa lata temu, aby wzmocnić wodne bezpieczeństwo wybudowano tzw. złączkę wodociągów z Pyzdr i Dłuska.

Obecnie, aby na stałe poprawić sytuację podjęto decyzję o rozbudowie stacji wodociągowej na ul. Wrocławskiej w Pyzdrach.

Studnia głębinowa o głębokości 90 m 

Po przygotowaniu niezbędnej dokumentacji prace polegały na wykonaniu odwiertu studni głębinowej o głębokości 90 m wraz z zamontowaniem rur wiertniczych i filtracyjnych. Zakupiono i zamontowano pompę głębinową oraz podłączono studnię do istniejącej stacji.

Pompa głębinowa oraz obudowa studni typu Lange (z zaworami i wodomierzem) 

Koszt tej inwestycji wyniósł blisko 307 tys. zł. Wykonawcą prac była firma EKO-TECH-BUD Włodzimierz Szajkowski ze Strzałkowa.

- Wykonanie nowego ujęcia wody, a tym samym rozbudowa stacji wodociągowej to przede wszystkim nasza odpowiedź na problem spadków ciśnienia w sieci latem. To również zabezpieczenie na dalszą rozbudowę miasta i okolic, przyłączanie nowych odbiorców do sieci itd. Podobną inwestycję wykonaliśmy w poprzedniej kadencji na stacji w Lisewie, gdzie też były spore problemy z ciśnieniem w ciepłych miesiącach. Tam to zdało egzamin i tutaj też musi - mówi burmistrz Przemysław Dębski.
Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

17:05 07-04-2020