Woda termalna na upały

W tym roku lato jest wyjątkowo gorące i wielu z nas daje się we znaki. Oprócz tego, że powinniśmy się odpowiednio nawadniać od wewnątrz poprzez picie dużych ilości płynów, warto też ulżyć rozgrzanemu ciału w inny sposób. Świetnym rozwiązaniem, które przy okazji działa pielęgnacyjnie na skórę, jest woda termalna – możesz się nią spryskać w dowolnym momencie i zobaczysz, że przyniesie Ci ulgę. Nie wierzysz? Rozwiewamy mity na temat tego produktu.

porady 14:14 22-08-20170 0

Wiele osób twierdzi, że dokładnie takie same efekty jak woda termalna da zwykła woda z kranu umieszczona w odpowiednim atomizerze. W końcu jedna i druga to mgiełki, których zadaniem jest zwilżenie cery. Ale czy na pewno?

Co to w ogóle jest

Woda termalnacharakteryzuje się zawartością minerałów, oczywiście w odpowiednich proporcjach. Nie może ich być zbyt dużo, ponieważ wtedy mogą wywoływać podrażnienia i uczucie suchości. Reguluje się zwłaszcza ilość magnezu i wapnia. Substancja ma też odpowiedni poziom miękkości – w porównaniu z twardą kranówką, która powoduje nieprzyjemne uczucie ściągnięcia.

A skąd w takim razie bierze się wodę termalną? Podobnie jak wody uzdrowiskowe wydobywa się ją z podziemnych źródeł. Ma wyższą temperaturę, a zanim wydostanie się na powierzchnię, przepływa przez wiele warstw gleby, z których pobiera korzystne pierwiastki. Na koniec płyn się butelkuje i nadaje mu formę sprayu. Możesz nim spryskać całe ciało, ale zdecydowanie najlepiej i najczęściej stosowany jest na twarz.

Jak używać

Woda termalna to zbawienie latem. Gdy będzie Ci strasznie gorąco albo poczujesz, że Twoja skóra wyschła i nieprzyjemnie piecze, wystarczy, że potraktujesz nią buzię z odpowiedniej odległości (ok. 15–20 cm) i oczywiście przy zamkniętych oczach. Ale – jest jeden warunek. Wcześniej należy wklepać w twarz dobry krem nawilżający. Po co?

Woda termalna działa na zasadzie parowania. Ulga i ukojenie przychodzą nie w momencie samej aplikacji, a dopiero wtedy, gdy ciecz zaczyna parować na naskórku. Pojawia się przyjemne i relaksujące uczucie ochłodzenia. Jeżeli jednak cera nie będzie najpierw odpowiednio zmiękczona, może nastąpić uczucie ściągnięcia – trochę tak jak po zbyt długim prysznicu. Zatem zestaw krem nawilżający plus woda termalna to optymalne rozwiązanie. Przy zastosowaniu obu tych kosmetyków minerały przenikają do głębszych warstw skóry i tam się uaktywniają, a buzia jest wypielęgnowana i świeża.

Gdy jednak jesteś na przykład na wyjeździe i nie masz ze sobą balsamu, jest inna metoda: spryskaj skórę, odczekaj około pół minuty, a następnie delikatnie osusz twarz, tak żeby nie doprowadzić do samoistnego odparowania cieczy.

Inne zalety

Warto wiedzieć, że woda termalna może wspaniale zastąpić tonik. Zwłaszcza jeśli masz problemy z zapychającymi się porami. Drogocenny płyn to również wybawienie dla osób, u których chemiczne specyfiki oczyszczające oraz łagodzące mimo wszystko powodują podrażnienia. Dzięki zawartości między innymi takich składników, jak cynk, krzemionka, miedź, selen czy siarka woda termalna niweluje też zaczerwienienia i swędzenie, hamuje powstawanie wyprysków i stanów zapalnych oraz poprawia elastyczność naskórka. Jej odpowiednie i regularne stosowanie ma więc wiele korzyści.

Dużo kobiet używa też tego typu produktów jako mgiełek odświeżających makijaż – to ciekawa i skuteczna opcja.

Gdzie kupić

Chcesz sprawdzić, czy woda termalna jest dla Ciebie? Warto spróbować mimo stereotypów i uprzedzeń. Jeszcze jakiś czas temu ten pielęgnacyjny kosmetyk był dosyć drogi, dziś jednak produkuje go więcej firm i ceny są dosyć korzystne – szczególnie biorąc pod uwagę właściwości preparatu. Żeby jednak było taniej, zamiast do apteki czy drogerii, poszukaj ulubionej wody termalnej w internecie. Świetną ofertę ma na przykład sklep online MakeUp.pl, którego dodatkowym plusem jest zawsze darmowa dostawa, niezależnie od wartości złożonego zamówienia. Przy okazji skontrolujesz, czy masz wszystkie niezbędne specyfiki na co dzień lub na zbliżający się urlop.

Dagmara Deska

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

14:14 22-08-2017