Dziesiąta edycja Targów Pracy w Zespole Szkół Politechnicznych

Już od dekady największe lokalne firmy „zarzucają sieci” w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni. Z obopólną korzyścią.

oświata 12:36 13-04-2018 1

Dziesiąta edycja Targów Pracy w ZSP odbyła się w czwartek 12 kwietnia. Swoich ludzi do szkoły przy ul. Wojska Polskiego wysłały m.in.: Flex, Inalfa, Sitech, Benteler, Gestamp, Gonvarri, Rolmus czy Alligator. Najczęściej byli to pracownicy działów kadrowych, którzy namawiali uczniów do podjęcia pracy i tym samym dołączenia do ich starszych kolegów ze szkoły.

– Pracuje u nas kilku absolwentów ZSP i jesteśmy z nich zadowoleni. Myślę, że oni mogą to samo powiedzieć o nas. Mamy nadzieję, że niebawem pojawią się u nas następni wychowankowie tej szkoły – stwierdził Jacek Pałasz z firmy Rolmus.

O tym, że uczniowie ZSP nie boją się pracy, świadczą także ich dalsze losy, już po opuszczeniu murów szkoły.

– Większość naszych absolwentów łączy studia z pracą – stwierdza Marek Chęciński, wicedyrektor ZSP i koordynator targów. – Taka jest specyfika naszej szkoły. Tutaj z reguły nie przychodzi bogata młodzież z miasta, większość naszych uczniów pochodzi z małych miejscowości i rodzin, w których po prostu trzeba na siebie zarabiać. Nawet nasi najlepsi piątkowi i szóstkowi uczniowie wolą studiować i jednocześnie pracować. Właśnie dlatego te targi są dla naszej szkoły tak ważne i potrzebne – podsumowuje wicedyrektor.

Więcej o uczniach ZSP i targach można przeczytać w najnowszym wydaniu „WW”. 

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

12:36 13-04-2018 1