Władze Miłosławia wyręczają starostę oraz radnych powiatu i uruchamiają linię autobusową

Od środy 1 lipca uruchomiona zostanie linia autobusowa na trasie Września - Miłosław - Czeszewo. Autobus będzie też zabierać pasażerów z przystanków w Skotnikach i Biechowie.

samorząd 18:54 30-06-20200 3

W dni robocze będą cztery kursy: dwa do południa, a kolejne po południu. Szczegółowy harmonogram rozkładu jazdy publikujemy poniżej. Pasażerów będzie wozić firma WA-MA z Pyzdr. Szacuje się, że funkcjonowanie linii przez okres wakacyjny będzie kosztować budżet gminy około 10 tys. zł.

– Zdecydowałem się na uruchomienie linii, bo takie są oczekiwania mieszkańców. Codziennie otrzymujemy w tej sprawie telefony od mieszkańców – mówi burmistrz Hubert Gruszczyński.

Co ciekawe, władze Miłosławia w połowie czerwca zwróciły się do starosty wrzesińskiego Dionizego Jaśniewicza z wnioskiem o przywrócenie zawieszonej w marcu linii Pyzdry - Mikuszewo - Czeszewo - Miłosław - Września. Starosta odpisał, że linię odwieszono 19 maja. O tym, że tak nie jest, władze powiatu dowiedziały się od dziennikarza „Wiadomości Wrzesińskich”.

Ankieta

Czy władze gminy dobrze zrobiły uruchamiając linię Września-Miłosław-Czeszewo?

– Informacja o realizacji przewozów autobusowych relacji Pyzdry – Spławie – Mikuszewo – Czeszewo – Miłosław – Września przesłana do Burmistrza gminy Miłosław była wynikiem błędnej interpretacji sformułowania „w dni nauki szkolnej”. Pracownik, który przygotowywał odpowiedź na wniosek pana burmistrza, zinterpretował kategorię przewozów „dni nauki szkolnej”, jako „dni robocze”. Ostatecznie z powodu trwającej epidemii koronawirusa, dzieci i młodzież nie wrócili do szkół od 1 czerwca, w konsekwencji czego autobusy nie wyjechały na trasę. Za tę błędną informację przepraszamy – napisała nam Joanna Musiałkiewicz ze Starostwa Powiatowego we Wrześni.

Temat uruchomienia linii Września - Miłosław - Czeszewo poruszony został na poniedziałkowym wspólnym posiedzeniu komisji Rady Miejskiej w Miłosławiu. Radni nie ukrywali zaskoczenia i irytacji, że gmina musi wyręczać starostwo powiatowe w organizacji przewozów. Zauważono przy tym, że władze powiatu dokładają się do funkcjonowania linii autobusowej Września-Pyzdry. 

W kuluarach można było za to usłyszeć głosy, że trójka radnych powiatu wybrana z okręgu gminy Miłosław nawet nie upomniała się o mieszkańców. Dodajmy, że z okręgu miłosławskiego mandat zdobyli: Henryka Waligóra (Platforma Obywatelska), Rafał Zięty i Paweł Skrzypczak (Samorządny Powiat). 

Ankieta

Jak oceniasz pracę radnych powiatu z terenu gminy Miłosław?

Co ciekawe, dziś na stronie internetowej Powiatu Wrzesińskiego zamieszczono taką informację: 

Władze powiatu o mieszkańców z gminy Pyzdr dbają. Tego samego nie można napisać o mieszkańcach z gminy Miłosław. Na zdjęciu radny Rafał Zięty z Miłosławia, wicestarosta Waldemar Grzegorek z Wrześni i skarbnik Beata Matuszewska z Miłosławia
Radna powiatu Małgorzata Cichacka (Prawo i Sprawiedliwość) 25 czerwca zwróciła się do starosty Dionizego Jaśniewicza m.in z pytaniem czy do urzędu przy ul. Chopina wpłynęły wnioski o wsparcie transportu poza linią Pyzdry-Gorazdowo-Bieganowo-Września i Pyzdry-Kaczanowo-Września. O wniosku, który wpłynął z gminy Miłosław w połowie czerwca w odpowiedzi nie wspomniano... 

Thumb 64861016 2494978670553670 5517157221407916032 o

Łukasz Różański

18:54 30-06-2020