Władza kontra mieszkańcy

Nieufni mieszkańcy wsi... władza kontra mieszkańcy – tak można podsumować ostatnie spotkanie z burmistrzem, na które przybyło 50 mieszkańców Kawęczyna, Marzenina i Gulczewa, żeby wyrazić swoje niezadowolenie.

Moim zdaniem 12:30 31-01-202015 2

Powodem niezadowolenia była oczywiście planowana budowa fermy drobiu w Kawęczynie, a w szczególności wydana przez burmistrza pozytywna decyzja środowiskowa, a także opinia prawna do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, która wskazuje na jego słabe strony.

Nie przypominam sobie, żeby ratusz kiedykolwiek w ostatnim czasie dołączał do projektów uchwał krytyczne opinie prawne – to ewenement. Tym samym istnieje ryzyko, że jedyna rzecz, która może mieszkańców uchronić przed fermą drobiu, stoi pod znakiem zapytania.

Nie ma co się dziwić, że mieszkańcy nadal obawiają się o swoją przyszłość i decydują się na bardziej aktywne formy protestu. Na spotkaniu nie dowiedzieliśmy się prawie żadnych nowych rzeczy. Władza nie słucha zdania mieszkańców, nie zjawia się na zebraniach, nie informuje o swoich zamierzeniach.

Maciej Słowiński

prezes stowarzyszenia Projekt Września

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

12:30 31-01-2020