Wirtualny „Bieg po Nowe Życie” z wrzesińskim akcentem

21 czerwca w różnych punktach Polski wystartował 16. Bieg po Nowe Życie, którego celem jest promocja idei transplantacji. Do inicjatywy dołączyli także wrześnianie z przyjaciółmi z innych części Wielkopolski.

społeczeństwo 10:00 22-06-20201 0

Bieg dotychczas odbywał się w Wiśle. W tym roku ze względów epidemicznych zorganizowano go w nowej formule online.

Impreza transmitowana była z trzech studiów plenerowych w Wiśle, Warszawie i Wrocławiu. Gościły w nich gwiazdy mediów wspierające bieg, a także lekarze transplantolodzy. Podczas imprezy łączono się na żywo z osobami po przeszczepie z różnych zakątków Polski. W wielu miastach organizowano też symboliczne sztafety.

We Wrześni do biegu dołączyła grupa osób po przeszczepach i dawców pod przewodnictwem Jana Stępniaka, wrzesińskiego sportowca, który żyje dzięki przeszczepowi nerki. Podczas krótkiego marszu połączyli się ze studiem i pozdrowili oglądających.

– Było wyjątkowo, wirtualnie, każdy maszerował zdalnie, ale cel był niezmienny edukacja w zakresie transplantacji narządów. Ta metoda medycyny ratuje ludzkie życie. Dziękuję moim przyjaciołom za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas – podsumował inicjatywę Jan Stępniak.

Więcej informacji: TUTAJ.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

10:00 22-06-2020