Wieści wzięte z sufitu i rozbrajanie granatu

W pewnych wrzesińskich mediach ukazał się artykuł, który zawartymi w nim informacjami zszokował wrzesińskich działaczy. Tytuł „Ostatnie dni zespołu APP Krispol?” wzmocniony w pierwszym akapicie sformułowaniem „wszystko wskazuje na to” mógłby przyprawić kibiców siatkówki o drżenie serca, gdyby nie drobny szczegół – ni jak się ma do faktów.

siatkówka 14:50 26-05-20180 9

Stefan Tomczak, członek wąskiego ciała zawiadującego klubem, po przeczytaniu zdania „Zarząd prowadzi bardzo zaawansowane rozmowy z nowym sponsorem, który chce wesprzeć klub, zostać jego sponsorem tytularnym (…)” nie wyglądał na człowieka zadowolonego i zdecydowanie dementuje te - nie wiadomo skąd wzięte - informacje. Twierdzi, że ani zarząd, ani zaawansowane, ani jakiekolwiek rozmowy. Nie było nawet planów „wzmocnienia się” trzecim tytularnym sponsorze i zmiany nazwy. A sam tytuł uważa za wprowadzający w błąd czytelników.

Przy okazji chcemy rozbroić jeszcze jedną „informację”, która krąży po mieście i też jest z gatunku tych „spod budki z piwem”. Ktoś kolportuje wieść, jakoby klub przygotowywał się do wyprowadzenie pierwszoligowej sekcji z Wrześni. Argumentem miałyby być kłopoty finansowe i chęć zaistnienia w większym, zamożniejszym środowisku (czytaj: w Poznaniu). Poszlakami zaś – pozbywanie się wrześnian ze składu i nowy poznański sponsor. Podobno poważnie rozważa się wariant rodem z Sanoka, który dopiero co oddał swoje miejsce w I lidze Wrocławowi. Ale to wszystko opowieści z krainy mchu i paproci…

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

14:50 26-05-20180 9