Wiersze jak dar. Młoda gnieźnianka zachwyciła jurorów Konkursu Poetyckiego im. W. Gajdy

Wiktoria Szarzyńska, młoda gnieźnianka zwyciężyła drugą edycję Konkursu Poetyckiego mi. Michała Witolda Gajdy. Jury ujęła talentem, wrażliwością i dojrzałością literacką.

kultura 22:43 13-02-20202 0

Konkurs pod patronatem zmarłego przed trzema laty wrzesińskiego poety to inicjatywa Stowarzyszenia Twórców Lokalnych EKA z Wrześni oraz Stowarzyszenia Promocji Sztuki „Łyżka Mleka” z Kalisza. Celem inicjatywy jest promowanie utalentowanej poetycko młodzieży.

Konkurs został ogłoszony kilka miesięcy temu. Zainteresowanie było spore – zgłoszenia napływały z całej Polski. 

Jury po zapoznaniu się z nadesłanymi wierszami pierwszą nagrodę przyznało Wiktorii Szarzyńskiej. Drugie miejsce zajęła Natalia Roguzza, a trzecie Martyna Walkowiak.

Laureatki konkursu
Martyna Walkowiak i Wiktoria Szarzyńska
Natalia Roguzza
Wiktoria Szarzyńska z mamą

Wręczenie nagród odbyło się 13 lutego w Cafe Balu. W kameralnej uroczystości wzięli udział laureaci, organizatorzy oraz rodzina i przyjaciele śp. Michała Gajdy. 

Nie obyło się bez wzruszeń. Aneta Kolańczyk, jurorka konkursu mówiła, że wiersze Wiktorii tak ją zachwyciły, że chciała paść na kolana przed autorką. Zamiast tego uściskała ją serdecznie.

– Masz wielki talent. To dar. Dbaj o niego – mówiła do młodej gnieźnianki. 

Chwila wzruszenia. Zwyciężczyni i jurorka

Wiktoria ma 16 lat, jest uczennicą gnieźnieńskiego LO im. B. Chrobrego w Gnieźnie. Mówi, że podziwia Baczyńskiego i Szymborską.

– Zaczęłam pisać jeszcze w szkole podstawowej. Miałam niesamowitą polonistkę, która bardzo mi imponowała. Spotkałam na swojej drodze wielu niezwykłych ludzi, humanistów, którzy mnie ukształtowali – zaznaczała gnieźnianka.

Poniżej jeden z wierszy Wiktorii:

Wiktoria czyta swoje wiersze
Uroczystość wręczenia nagród
Jurorka Aneta Kolańczyk ze Stowarzyszenia Promocji Sztuki „Łyżka Mleka” odczytuje wyniki

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

22:43 13-02-2020