Wielkie zmiany szykują się w centrum Miłosławia

Drogowcy przygotowują się do poprawy bezpieczeństwa na placu Wiosny Ludów. Prace mogą rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Audycje WW Radio 18:09 19-02-20204 21

 Z informacji uzyskanych od burmistrza Huberta Gruszczyńskiego wynika, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce przenieść przejście dla pieszych z ul. Zamkowej za kiosk Ruchu. W planach jest również przesunięcie przejścia, które znajduje się przy dawnym Bazarze. Ma ono zostać usytuowane bliżej ul. Wrzesińskiej.

– Na przejściach zostaną wykonane azyle umożliwiające bezpieczne pokonanie jezdni. Na krajowej „piętnastce” pojawią się również lewoskręty. Pierwszy umożliwi kierowcom jadącym od strony kościoła bezpieczny skręt w ul. Różową, a drugi będzie dla samochodów jadących od strony Wrześni. Umożliwi on skręt na drogę, która znajduje się na środku placu Wiosny Ludów. Ich powstanie z pewnością uporządkuje ruch w centrum – mówi H. Gruszczyński.

Prace sfinansuje generalna dyrekcja. Po przebudowie kierowcy nie będą mogli wjechać z „piętnastki” na miejsca postojowe znajdujące się naprzeciwko kiosku Ruchu.

– Z własnych środków będziemy chcieli przebudować to miejsce, a tym samym zrobić coś podobnego, co jest na rynku we Wrześni. Plan jest taki, że samochody będą parkować naprzeciwko siebie, a pośrodku będzie droga. Wjazd na ten parking będzie możliwy z drogi gminnej – wyjaśnia Gruszczyński.

To nie koniec zmian komunikacyjnych. Najpóźniej w połowie roku na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Zamkowej w Miłosławiu powstanie rondo z „przejezdną wyspą” dla samochodów.

Rondo powstanie na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej z ul. Zamkową

Thumb 64861016 2494978670553670 5517157221407916032 o

Łukasz Różański

18:09 19-02-2020