Wielki występ dla niewielu. Orkiestra Grandioso pokazała klasę

Nieznośny upał sprawił, że mistrzowski premierowy koncert jednej z najlepszych europejskich orkiestr młodzieżowych obejrzało we Wrześni zaledwie 50 osób.

kultura 18:44 26-06-20190 1

Występ Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Grandioso odbył się 26 czerwca w amfiteatrze. Pech chciał, że akurat na ten dzień przypadła kulminacja ostatniej fali upałów. Dlatego też mistrzowie i wicemistrzowie Europy oklaskiwani byli przez garstkę najbardziej wytrwałych wrześnian.

Radomska orkiestra stawiła się w sile ponad stu osób, co nie stanowi jeszcze kompletu zespołu. Obok instrumentalistów występował żeński zespół tancerek, buławistek i werblistek w jednym. W repertuarze znalazły się klasyki muzyki klasycznej oraz popularnej. Cały koncert miał charakter premierowy, po raz drugi zagrany zostanie na zbliżających się Mistrzostwach Europy Orkiestr w niemieckim Rastede.

Jest szansa na to, że Grandioso wyjedzie z Wrześni z prawdziwymi brawami. Drugi i ostatni występ orkiestry – tym razem pokaz musztry paradnej – odbędzie się jutro na stadionie ZSTiO przy ul. Kaliskiej o godz. 19.00. Na ten dzień zapowiadane jest nieznaczne ochłodzenie, więc obecność obowiązkowa.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

18:44 26-06-2019