Wielki sukces uczennic z Chwalibogowa

Uczennice szkoły podstawowej w Chwalibogowie zajęły 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie „Przyjaźń”, organizowanym w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2017. 

oświata 14:07 01-02-2018 0

Szkoła uczestniczyła w niej już wielokrotnie, jednak nigdy dotąd nie osiągnęła takiego sukcesu. Teraz był on możliwy dzięki materiałowi filmowemu, który przygotowały uczennice siódmej klasy Zuzanna Mikołajczak i Martyna Skwira.

– Bardzo się cieszę, że filmik zrobiony przez nasze uczennice, oczywiście pod czujnym okiem nauczyciela Michała Łechtańskiego, został doceniony przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych, którzy byli jurorami w tej kategorii – mówi dyrektor SSP w Chwalibogowie Grzegorz Trocha. – Mam nadzieję, że to zachęci także innych uczniów do udziału w różnych konkursach – dodaje.

Nagrodą w konkursie są profesjonalne warsztaty dziennikarskie, które zostaną przeprowadzone w szkole, oraz wysłanie do Urzędu Miasta i Gminy we Wrześni specjalnego dyplomu.

Ideą kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, prowadzonej pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, jest łączenie profilaktyki z edukacją i zabawą. Zwieńczeniem tych zmagań edukacyjnych są powiązane tematycznie z kampanią konkursy, m.in. pod hasłem „Przyjaźń”.

W nagrodzonym materiale – poza Zuzanną Mikołajczak i Martyną Skwira – przed kamerami wystąpili także pierwszoklasiści z miejscowej szkoły.

Thumb zrzut ekranu 2016 12 30 o 12.21.24

Dorota Tomaszewska

14:07 01-02-2018 0