To jest wielki dzień dla strażaków w Targowej Górce. Już dzisiaj pojawi się długo oczekiwany samochód

W środę 26 sierpnia między godz. 19:00-20:00 w strażnicy OSP Targowa Górka powinien pojawić się nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.

społeczeństwo 10:21 26-08-20201 0

W ostatnich dniach ochotnicy mocno przygotowywali się do tego dnia. Doszło m.in. do gruntownych porządków w strażnicy. - Posprzątaliśmy garaż, w którym stać będzie Volvo. Odnowiliśmy też podłogi zabrudzoną olejem z Jelcza i pomalowaliśmy słup z syreną. Podobnie było z płotem i figurą świętego Floriana i gablotą sołecką przed remiza. Przycięliśmy wszystkie drzewa, krzewy, uprzątnęliśmy teren za strażnicą, pomalowaliśmy budynek znajdujący się za strażnicą. Posprzątaliśmy i umyliśmy też całą remizę w środku. Dotyczy to przede wszystkim kuchni - wymienia Jan Przybylski, jeden ze strażaków z OSP Targowa Górka.

Do nowego pojazdu zostało już też przeniesione wyposażenie z poprzedniego wozu. Przypomnijmy, że budową wozu zajęło się Przedsiębiorstwo Bocar z siedzibą w Korwinowie (woj. śląskie). Całkowity koszt zakupu auta wyniesie 790 tys. zł. Jest to możliwe dzięki pozyskanym dotacjom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu (340 tys. zł) i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (220 tys. zł). Reszta potrzebnej kwoty będzie dochodzić z budżetu gminy i funduszy zebranych przez strażaków.

Strażacy z Targowej Górki zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w dzisiejszej uroczystości. Odbędzie się ona w godz. 19:00-20:00. 

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

10:21 26-08-2020