Wielka moda zagościła w dworze w Podstolicach

25 niezwykłych dekoracji stworzonych przed Gianniego i Donatellę Versace dla marki Rosenthal zaprezentowano podczas wystawy w dworze w Podstolicach. 

kultura 19:55 29-06-2018 1

Wystawę zorganizowano z okazji 25-lecia współpracy włoskiego domu mody z manufakturą Rosenthal. 

Misterne, barokowe ornamenty, srebrne i złote zdobienia, mocne kolory i logo z głową Meduzy - to charakterystyczne cechy projektów Versace. Jak mówi Andrzej Kareński-Tschurl, przedstawiciel Rosenthala na Polskę te dekoracje najlepiej ogląda się pod słońcem Italii. 

Trzeba jednak przyznać, że w dworze w Podstolicach włoskie projekty także prezentują się doskonale. Uwagę przyciągają nie tylko wzory, ale też surowce, m.in. intensywnie niebieskie szkło kobaltowe oraz czarna porcelana, którą do niedawna wytwarzał wyłącznie Rosenthal. 

Otwarcie jubileuszowej wystawy odbyło się 29 czerwca. Specjalną atrakcją wernisażu była możliwość przymierzenia szmaragdowej sukni zaprojektowanej przez Donatellę Versace dla Jennifer Lopez.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 1 lica (od 10.00 do 18.00). Polecamy ją wszystkim osobom zainteresowanym modą. Oprócz porcelany można na niej zobaczyć m.in. dywan zdobiony motywem zaprojektowanym przez Gianniego. 

Warto wspomnieć, że głowa Meduzy, który widnieje w logo Versace ma znaczenie symboliczne i magiczne. Zaczerpnięty z kultury greckiej znak ma chronić przed „złym spojrzeniem” i zaklinać patrzącego tak, żeby nie mógł oderwać wzroku. Ozdoby Versace mają w sobie niewątpliwie tajemniczą energię, którą można docenić w pełni podziwiając je na żywo.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

19:55 29-06-2018 1