Wielka impreza charytatywna w Pyzdrach. Przyjdź i pomóż małej Kornelii w walce z chorobą

23 lutego o godz. 14.00 w hali sportowo - widowiskowej w Pyzdrach odbędzie się impreza charytatywna dla Kornelii Rojewskiej. 

Pomagamy 19:45 16-02-20200 6

Kornelia Rojewska ma dopiero 6 lat, a przed sobą ciężką walkę ze złośliwym nowotworem, który zaatakował jej prawe oko. Od 4. roku życia dziewczynka nosi okulary z powodu wysokiej nadwzroczności i astygmatyzmu obu oczu. W listopadzie ub.r. po powrocie z przedszkola powiedziała mamie, że boli ją powieka i oko. 

Na drugi dzień rano widziała już wszystko podwójnie, zauważalny był wytrzeszcz oka. Od razu zgłosiłam się do okulisty, który po badaniu skierował nas do szpitala na oddział okulistyczny. Badania wykazały guz prawą gałką oczną - mówi Sylwia Rojewska, mama Kornelii. 

14 listopada 2019 r. na oddziale onkologicznym szpitala dziecięcego w Poznaniu dziewczynce wykonano biopsję oraz częściową resekcję guza. Okazało się, że jest to nowotwór złośliwy - mięsak oczodołu. Od tego czasu Kornelia jest poddawana intensywnej chemioterapii.

Potrzebne jest jej wsparcie wsparcie finansowe na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitację. Można pomóc przekazując 1 proc. podatku (KRS 0000023852) oraz wpłacając pieniądze na Fundację Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu nr konta 72 1240 3220 1111 0000 3528 6598 z dopiskiem „Kornelia Rojewska”. 

W pomoc zaangażowali się także znajomi, którzy postanowili zorganizować imprezę  charytatywną.

Mama Kornelii pochodzi z Lisewa, a teraz mieszka w Gizałkach. Razem z koleżanką Karoliną Juszczak postanowiłyśmy połączyć siły gminy Pyzdry i Gizałki i zorganizować wspólną imprezę. Do współpracy włączyły się władze obu gmin, szefowa pyzdrskiego Caritasu Ewa Radna i Jakub Pera, który zaangażował się w pomoc dla śp. Darka Mikołajczyka - mówi Sylwia Król, współorganizator imprezy.

Przed publicznością wystąpią m.in. dzieci z przedszkola w Nowej Wsi oraz rodzice ze szkoły we Wrąbczynkowskich Holendrach. Będą licytacje, pokazy iluzji, animacje dla dzieci, spektakl ognia oraz wystąpi muzyczny zespół młodzieżowy Teraz i Tu. Koła Gospodyń Wiejskich wystawią stoiska gastronomiczne. Gwiazdą imprezy będzie Gabriel Fleszar, który w 1999 r. utworem „Kroplą deszczu” podbił listy przebojów.

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

19:45 16-02-2020