Wiecznie młodzi Skaldowie na finał III Wrzesińskiego Tygodnia Seniora

Wzruszającym koncertem zakończył się cykl darmowych imprez dla seniorów z gminy Września.

kultura 21:11 30-06-2018 0

Występ legendarnych Skaldów odbył się 30 czerwca na amfiteatrze. Zespół zagrał w swoim kanoniczym składzie, z braćmi Jackiem i Andrzejem Zielińskimi na czele. 

Jedna z najważniejszych polskich grup rockowych (eksperymentująca z pokrewnymi gatunkami) zagrała wszystkie swoje największe przeboje z lat 60. i 70., takie jak "Medytacje wiejskiego listonosza", "Prześliczna wiolonczelistka", "Wierniejsza od marzenia" czy "Z kopyta kulig rwie".

Ale Skaldowie zaprezentowali także swój współczesny, bardziej bluesowy repertuar. Przy okazji dodajmy, że najnowszy podwójny album grupy ukaże się jesienią tego roku.

Koncertu słuchało około tysiąca ludzi. Wśród publiczności przeważali seniorzy, którzy przez ostatni tydzień nie mogli narzekać na nudę. Urząd Miasta i Gminy Września zapewnił im nie tylko koncerty, ale także zajęcia rekreacyjne, wycieczki, potańcówki, seanse filmowe i badania profilaktyczne. 

Podsumowanie całego tego bezpłatnego projektu oraz rozmowę z liderem Skaldów Jackiem Zielińskim będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu "Wiadomości Wrzesińskich".

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

21:11 30-06-2018 0