Wiata z prawdziwego zdarzenia! Jedna z kilku na trasie między piastowskimi grodami

Zakończyła się budowa wiaty rowerowej przy ul. Sikorskiego w Nekli. To jeden z elementów projektu „Rowerem przez historię”, który został zrealizowany m.in. przez LGD „Z Nami Warto”.

rekreacja 21:18 21-11-20201 0

Efektem działań jest szlak wytyczony pomiędzy trzema piastowskimi grodami: w Gieczu, Grzybowie i na Ostrowie Lednickim. Nekielska wiata jest jedną z dwóch nietypowych konstrukcji na terenie powiatu wrzesińskiego. Drugą z nich wybudowano w Nowym Folwarku. 

- Mamy nadzieję, że wiaty będą miejscem odpoczynku dla rowerzystów, biegaczy lub spacerowiczów. Liczymy na utrzymanie porządku i zachowanie od działań wandali tych nowych obiektów małej infrastruktury turystycznej – mówi Marek Przyjemski, prezes Lokalnej Grupy Działania „Z Nami Warto”.

Wiata na ul. Sikorskiego wyposażona jest w stojaki dla rowerów i ławostoły na których znajdują się podstawowe informacje o szlaku i miejscowościach. Całość jest zadaszona. Dodajmy, że trasa szlaku jest dostępna za pomocą bezpłatnej aplikacji w Google Play. Powstał też papierowy przewodnik, który można otrzymać w siedzibie LGD Z Nami Warto we Wrześni (ul. Dzieci Wrzesińskich 9).

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

21:18 21-11-2020