Wernisaż prac wybitnego surrealisty we Wrześni

Jarosław Kukowski jest uznawany za jednego z najbardziej wpływowych współczesnych twórców z kręgu surrealistów. Już niebawem z jego pracami będą mogli zapoznać się wrześnianie.

kultura 18:08 22-01-20190 0

„Malarstwo i instalacje” to hasło, które przyświecać będzie wystawie prac Jarosława Kukowskiego w Muzeum im. Dzieci Wrzesińskich. Wernisaż odbędzie się 1 lutego, początek o godz. 18.00. Sama wystawa będzie dostępna w sali wystaw czasowych do 15 marca.

Jarosław Kukowski jest nie tylko malarzem, ale też jurorem wielu międzynarodowych konkursów artystycznych. Tworzy także animacje, które dokumentują proces powstawania jego obrazów. Prace Kukowskiego były wystawiane na całym świecie, m.in. w Niemczech, w Rosji, w USA i w Kanadzie. W Polsce można było podziwiać je m.in. w Salonach Domu Aukcyjnego Rempex, w Muzeum Galicji oraz w Królikarni w Warszawie.

Malował m.in. wykrzywione bólem postaci ludzi oraz mitologicznych stworzeń pośród surrealistycznych pejzaży, z czasem dominującym tematem jego twórczości stały się akty, prezentowane jednak w nietypowy sposób – fresków niszczonych przez czas i odsłaniających inne prace znajdujące się pod nimi. Najważniejsze cykle malarskie Kukowskiego to „Sny”, „Nie-sny”, „Freski” i „Złota seria”.

Obraz Jarosława Kukowskiego. Tytuł: „Fresk no. 34”, technika: olej na płycie, format: 122 x 80 cm

Organizatorami wystawy są Muzeum im. Dzieci Wrzesińskich oraz Agencja ZEGART. 

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

18:08 22-01-2019