We Wrześni powstanie pawilon z surowców wtórnych. Freelab zaprasza do projektowania!

Stowarzyszenie Freelab Września chce stworzyć ekologiczny pawilon z surowców wtórnych. Do projektowania i wykonania zaprasza ludzi z pasją i chęcią działania.

oświata 00:17 01-03-20203 0

4 marca o 18.00 w pracowni stowarzyszenia przy ul. Mickiewicza 2 ruszają warsztaty z projektowania 3D wspomaganego parametrycznie i cyfrowej fabrykacji pod hasłem „Ko-szyk”. Żeby wziąć w nich udział nie trzeba być architektem, projektantem czy konstruktorem.

Szukamy twórczych osób, które lubią wyzwania i chcą zdobywać doświadczenie w złożonych, ale szalenie interesujących projektach. Możesz być cieślą, hydraulikiem, uczniem, studentem – nieważne. Ważna jest chęć działania i współpracy  – piszą organizatorzy na stronie projektu.

Celem warsztatów jest zaprojektowanie i wykonanie modelu, który zostanie zaprezentowany na Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. 

Tegoroczny piknik odbędzie się 9 maja w Warszawie. Temat przewodni to „Klimat i my”. 

Freelab wymyślił, że zaprezentuje pawilon stworzony z materiałów z odzysku. Surowce są już gromadzone. Sam projekt instalacji ma się skrystalizować podczas zajęć.

Takie rurki posłużą do budowy pawilonu Fot. Freelab Września

Warsztaty będą się odbywały w każdą środę o 18.00. Udział jest bezpłatny. Zapisać można się mejlowo (freelab.wrzesnia@gmail.com), przez Facebooka lub telefonicznie (880 414 88).

Podczas warsztatów uczestnicy będą uczyć się rozwiązywania problemów technicznych, projektowania 3D oraz przygotowywania plików do fabrykacji na drukarkach 3D i ploterze laserowym. 

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

00:17 01-03-2020