We Wrześni można już wypożyczać elektryczne hulajnogi i to w dwóch punktach

Od 1 lipca we Wrześni działa Wypożyczalnia Hulajnóg Elektrycznych z punktami przy ul. Słowackiego oraz nad zalewem Lipówka.

gospodarka 11:05 13-07-20208 13

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Hulajnogi elektryczne są coraz bardziej popularne, nie tylko w wielkich miastach. Także na ulicach Wrześni można spotkać osoby, które jeżdżą nimi np. do pracy. Pierwsza poważna wrzesińska wypożyczalnia tych pojazdów nosi nazwę DAWID. Jej pomysłodawcą i współwłaścicielem jest wrzesiński przedsiębiorca Dawid Czerwiński, który współprowadzi już cenioną firmę budowlaną i stolarską.

– Pomysł na dodatkowy biznes przyszedł mi do głowy na początku epidemii, ponieważ praktycznie z dnia na dzień straciliśmy zamówienia na rok do przodu. Teraz sytuacja w budowlance wraca już do normy, ale wypożyczalnia będzie dla nas dobrą sezonową alternatywą – przyznaje D. Czerwiński.

Wypożyczalnia działa przy ul. Słowackiego 25 obok sklepu "Groszek" oraz nad zalewem Lipówka przy Hotelu Czardasz. Oba punkty czynne są codziennie od godz. 11.00 do 21.00. Pół godziny jazdy na elektrycznej hulajnodze kosztuje 25 zł, a godzina – 40 zł. Ceny mogą wydawać się nieco wygórowane, ale ma to swoje uzasadnienie.

– Nasze hulajnogi są bardzo dobrej jakości. Jesteśmy pewni, że nikogo one nie zawiodą i nie rozładują się w trakcie jazdy. Podczas testów objechałem nimi całą Wrześnię wzdłuż i wszerz i mogę zagwarantować, że przy pełnym naładowaniu na każdej z nich można jeździć aż 3,5 godziny. To są jedne z najlepszych hulajnóg do wypożyczenia w Polsce. Wiem, bo jeździłem na tych poznańskich, wrocławskich i warszawskich – wyjaśnia D. Czerwiński.

Poza tym wrzesińskie hulajnogi są ubezpieczone, zachipowane i objęte systemem GPS, aby zawsze można było sprawdzić, gdzie się znajdują. Dodajmy, że dzieci do lat 13 mogą jeździć na nich tylko pod opieką rodziców, natomiast dzieci powyżej 13 roku życia mogą wypożyczać hulajnogi za pisemną zgodą rodziców. Odpowiednie druki są dostępne na miejscu.

Poza tym nad zalewem dostępne są jeszcze m.in. gokarty i samochodziki elektryczne dla dzieci oraz piłkarzyki. W obu punktach można liczyć na promocje. Jedna z najnowszych to kupony promocyjne zapewniające co szóstką przejażdżkę gratis. Poza tym wszystkie pojazdy można wypożyczać na imprezy okolicznościowe.

To jednak wcale nie jest ostatnie słowo właścicieli Wypożyczalni DAWID.

– Mamy znacznie więcej pomysłów na to, jak rozwinąć tereny nad zalewem. Myślimy m.in. o rowerach wodnych i fajnym grillu ze świeżymi rybami. Póki co miasto nie wyraża na to zgody ale mamy nadzieję, że to się zmieni. Tak łatwo się nie poddamy! – zapewnia D. Czerwiński.

Ankieta

Czy chciałbyś, aby nad zalewem powstał „zakątek grillowy”?

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

11:05 13-07-2020