We Wrześni maseczki są bez sensu

Żyjemy teraz w dziwacznym świecie. Za sprawą maseczek. W jednym miejscu nie trzeba jej zakładać, a w drugim trzeba, na przykład w sklepach. 

Moim zdaniem 14:07 02-07-202034 41

Nie jestem rzecz jasna wirusologiem ani nawet lekarzem ogólnym, więc moja opinia nie ma mocy naukowej, ale nawet taki szarak jak ja ma prawo używać rozumu. W wyniku tego używania wychodzi mi, że w takiej metropolii jak Września używanie maseczek jest bezsensowne. 

Bo przed czym ona ma nas zabezpieczać? U nas nie ma covida i właściwie nigdy nie było, a nawet jeśli jest, to nikomu krzywdy nie zrobił. Mam wrażenie, że rząd nadal każe nam się maskować nie z powodu autentycznej troski o nasze zdrowie, lecz po to, żeby pokazać, kto tu rządzi. Jak za komuny – nie liczy się sens tego czy tamtego przepisu, ale jasny komunikat: mamy nad tobą władzę, przewagę, musisz się podporządkować. 

Są już publicyści, którzy przewidują, że zaraz po wyborach Kaczyński przy pomocy Szumowskiego ogłosi nawrót epidemii i jeszcze surowsze ograniczenia. Ma tak być niezależnie od tego, kto wygra II turę.

Ankieta

Czy noszenie maseczek we Wrześni, gdzie prawdopodobnie nie ma wirusa, ma sens?

Thumb img035

Waldemar Śliwczyński

14:07 02-07-2020