We wrzesińskim szpitalu rozpoczęły się szczepienia przeciwko COVID-19

W poniedziałek rano do Szpitala Powiatowego we Wrześni dotarły szczepionki przeciwko COVID-19. Osobą, która jako pierwsza przyjęła szczepionkę mRNA jest lekarz Dawid Kaczmarek, koordynator Przychodni Lekarza Rodzinnego działającej przy wrzesińskim szpitalu.

aktualności 12:33 04-01-202114 1

Szczepionki przeznaczone są dla pracowników Szpitala Powiatowego we Wrześni. Uprawnionych do jej przyjęcia jest blisko 700 osób, w tym ponad 400 etatowych pracowników szpitala.

Z naszych informacji wynika, że liczba tych, którzy są skłonni przyjąć szczepionkę jest jednak zdecydowanie niższa. Aktualnie na specjalnej liście znajduje się 180 nazwisk.

– To dopiero początek. Wierzę, że finalnie zaszczepi się znacznie więcej osób z naszego personelu, jeśli nie wszyscy – mówi Zbigniew Hupało, prezes Szpitala Powiatowego we Wrześni. Jednocześnie podkreśla, że nikogo nie będzie zmuszał do przyjęcia szczepionki. – Oczywiście ja się zaszczepię – dodaje.

W poniedziałek do szpitala przyjechało tylko 75 dawek, które zostaną podane pracownikom wrzesińskiej placówki medycznej jeszcze w tym tygodniu. W przyszłym ma dotrzeć kolejna partia szczepionek.

O tym dlaczego szczepionki dostarczane są w tak małych partiach, kiedy będą szczepieni zwykli mieszkańcy powiatu i gdzie będą mogli to zrobić, napiszemy w piątkowym wydaniu "Wiadomości Wrzesińskich".

Thumb zrzut ekranu 2016 12 30 o 12.21.24

Dorota Tomaszewska

12:33 04-01-2021