Warto pielgrzymować! Grupa Żółta zaprasza do wspólnej drogi na Jasną Górę

Pielgrzymi z wrzesińskiej Grupy Żółtej zapraszają do wspólnej wędrówki na Jasną Górę. Ta droga jest zarówno dla osób pewnych swojej wiary, jak i tych poszukujących.

aktualności 15:33 18-07-20193 1

Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę wyrusza 28 lipca. Nasza grupa formuje się przy parafii farnej. Zapisać się do niej można przez stronę ppag.pl lub kontaktując się z przewodnikiem, ks. Michałem Szalatym, np. po mszy św.

Osoby, które nie mogą iść na pielgrzymkę ze względów zdrowotnych lub osobistych mogą zapisać się jako duchowi pielgrzymi.

O szczegóły można także dopytać przez facebookowy profil grupy.

Fot. Grupa Żółta

O tym, dlaczego warto podjąć wyzwanie i wyruszyć w drogę, rozmawiamy z ks. Michałem, wikariuszem parafii farnej i przewodnikiem Grupy Żółtej, oraz z pielgrzymami – Sylwią Przewoźną i Jakubem Pietraszakiem.

Jak się do tego przygotować do pielgrzymki?

– Warto dużo chodzić wcześniej. Ważne są wygodne buty. Spis rzeczy, które należy ze sobą zabrać, można znaleźć na stronie ppag.pl. W razie pytań służymy radą i pomysłem.

A od strony duchowej?

– Nawet gdy ktoś nie czuje się wewnętrznie przygotowany, to w drodze może doświadczyć żywej wspólnoty Kościoła i działania Pana Boga. Pielgrzymka jest czasem duchowego wzrostu. Przygotowujemy się do niej poprzez 9-dniową nowennę, która rozpoczyna się dziś. Codziennie około 21.00 będziemy się spotykać przy krzyżu koło fary na modlitwie.

Fot. Grupa Żółta
Co daje pielgrzymowanie?

Sylwia: – Zaczęłam pielgrzymować, jak byłam mała, dzięki mojej siostrze. W tym roku idę po raz siódmy. Pielgrzymka daje siłę na cały rok, pozwala naładować się duchowo. Wakacje są dobrym czasem, żeby na nowo przybliżyć się do Boga i zobaczyć, jak inni ludzie czują jego obecność.

Jakub: To moja druga pielgrzymka. Dla mnie to okazja, żeby poczuć działanie Ducha Świętego, ale też nawiązać nowe relacje, poznać ludzi i sprawdzić siebie. Nie przepadałem nigdy za chodzeniem i bałem się, czy dam radę. Ale okazało się, że to łatwiejsze, niż myślałem.

Ks. Michał: – To chyba moja 16. czy 17. pielgrzymka. Każda jest inna i wyjątkowa, dzięki cudownym ludziom, których spotykam.

A czego nauczyła was droga?

Jakub: – Żeby się nie bać. 300 km to dużo, ale do przejścia.

Sylwia: – Otwarcia na drugiego człowieka. W drodze zmagamy się z bólem, zmęczeniem, ale też pomagamy innym, którzy czasem mają gorzej.

A czy ktoś, kto nie jest na co dzień blisko z Kościołem, też może się wybrać na pielgrzymkę?

Ks. Michał: – Pielgrzymka to czas dla ludzi, którzy są w drodze, czyli szukają celu życia. Myślę, że jest ona także dla osób, które niekoniecznie są głęboko religijne, ale poszukują odpowiedzi na ważne pytania.

Fot. Grupa Żółta

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

15:33 18-07-2019