Warta za słaba dla Orła. Pyzdrzanie wysoko przegrywają w Grzegorzewie

Po pierwszej połowie meczu z Orłem Grzegorzew piłkarze Warty mogli mieć jeszcze nadzieje na osiągnięcie dobrego wyniku. W drugiej okazało się, że są bezsilni.

piłka nożna 20:39 10-09-2018 0

Od początku meczu na boisku w Grzegorzewie okazało się, że piłkarze Warty mają spory problem z przedostawaniem się na połowę przeciwnika. Mieli dużo niedokładnych podań i strat przy wyprowadzaniu piłki. Miejscowi pierwszego gola mogli zdobyć już w 2. min, ale futbolówka zamiast trafić do bramki otarła się o poprzeczkę Warty. W odpowiedzi po podaniu Łukasza Mocha Bartłomiej Sodkiewicz uderzył z 10. metrów piłkę niecelnie. W 18. min po stracie przez graczy Warty piłki w środku pola gospodarze przeprowadzili akcję, po której objęli prowadzenie. Już minutę później pyzdrzanie wyrównali. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu futbolówki przez Nikodema Mocha Dawid Domaszczyński wepchnął ją do siatki z bliska. Cztery minuty później gracze Orła znowu prowadzili po wygraniu sytuacji sam na sam z Marcinem Koperskim. W następnym fragmencie gry bramkarz Orłów dwukrotnie dobrze zachował się po postrzałach N. Mocha i Sodkiewicza.

Po przerwie pyzdrzanie nawiązali walkę tylko przez pierwszy kwadrans. W 60. min po fatalnym błędzie Koperskiego miejscowi wyszli na prowadzenie 3:1. Potem gospodarze zdobyli jeszcze bramki w 68. i 85. min w sytuacjach sam na sam z Koperskim.

- Po zejściu do szatni mieliśmy nadzieję, że wynik da się jeszcze odwrócić. Do 60. min jakoś to jeszcze wyglądało. Potem okazało się, że zagraliśmy najgorszy mecz ze wszystkich dotychczas – komentował trener Piotr Dowbusz.

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Koperski – Drozd, T. Markiewicz, Zieliński, N. Moch – Majchrzak - Motyka (57. Łuczyk), Domaszczyński (70. Borowski), Ł. Moch (75. Garbaciak) – P. Markiewicz – Sodkiewicz (57. Twardy)

Klasa okręgowa, Orzeł Grzegorzew – Warta Pyzdry 5:1 (2:1)

20:39 10-09-2018 0