Warta traci punkty w pojedynku z Basztą Przedecz

Przed spotkaniem z Basztą Przedecz piłkarze Warty liczyli na komplet punktów. Mecz ułożył się jednak tak, że i z osiągniętego remisu powinni być zadowoleni.

piłka nożna 15:17 14-10-20190 0

Od początku spotkania stroną atakującą byli gracze Warty. Wąskie i krótkie boisko w Przedeczy pozwalało jednak gospodarzom dobrze się bronić. Pyzdrzanie szansę na objęcie prowadzenia mieli już w pierwszych minutach pojedynku. Piłka uderzona przez Mikołaja Plichtę z dystansu trafiła jednak w poprzeczkę bramki gospodarzy. W 13. min miejscowi niespodziewanie objęli prowadzenie po przechwycie piłki w środku pola i strzale z dystansu. Warta rzuciła się do odrobienia strat zamykając gospodarzy na ich połowie. Najlepszą z wypracowanych przez pyzdrzan w następnym fragmencie gry okazji strzeleckich nie udało się wykorzystać Bartłomiejowi Sodkiewiczowi, który spudłował w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Gol wyrównujący padł dopiero w 45. min. Po rzucie wolnym wykonanym przez Patryka Markiewicza gracz Baszty stał się autorem trafienia samobójczego.

Tuż po rozpoczęciu drugiej części gry miejscowi wyszli na prowadzenie 2:1. Po dalekim wrzucie z autu gracz Baszty umieścił piłkę w bramce Warty z bliska. Kiedy w 68. min po nieudanym zastawieniu pułapki ofsajdowej przez piłkarzy Warty miejscowi strzałem do pustej bramki podwyższyli na 3:1 sytuacja dla pyzdrzan stała się bardzo trudna. Jeden punkt dla Warty uratował Igor Zieliński, który w 80. i 90. min trafił do bramki gospodarzy uderzając piłkę z rzutu wolnego.

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Kruszyna – Łuczyk (75. Twardy), T. Markiewicz, Plichta, Frontczak (46. Grzelewski) – Domaszczyński (60. Majchrzak) – Kruczkowski, Giżewski, P. Markiewicz (65. Sobczak), Sodkiewicz – Zieliński

Klasa okręgowa, Baszta Przedecz – Warta Pyzdry 3:3 (1:1)

15:17 14-10-2019