Warta słabsza od swojej imienniczki z Krzymowa

Wysokiej porażki podczas wyjazdowego pojedynku z Wartą Krzymów doznali piłkarze z Pyzdr. Losy meczu praktycznie rozstrzygnięte zostały w czasie jego pierwszej części.

piłka nożna 10:08 24-11-20200 0

Mecz w Krzymowie okazał się bardzo otwartym widowiskiem. Każda z drużyn wypracowała sobie wiele okazji strzeleckich. Skuteczni okazali się jednak tylko gospodarze. Miejscowi prowadzenie objęli już w 1. min meczu. Trzy minuty później po przejęciu piłki w środku pola gospodarze podwyższyli na 2:0 w sytuacji sam na sam z Patrykiem Cierzniakiem. W 14. min bramkarz pyzdrzan wybił piłkę pod nogi zawodnika z Krzymowa i to kosztowało utratę trzeciego gola. Chwilę po tym miejscowi nie wykorzystali stuprocentowej okazji bramkowej. W 43. min pyzdrzanie zdobyli jedynego gola w tym meczu. Po podaniu Igora Zielińskiego piłkę do bramki Krzymowa po strzale z 12. metrów skierował Damian Twardy.

Po przerwie wydarzenia dla piłkarzy z Pyzdr nie zaczęły się lepiej układać. W 60. min Cierzniak został przelobowany z 25. metrów i gospodarze prowadzili już 4:1. W 64. min miejscowi ustalili wynik meczu na 5:1. Najlepszą okazję bramkową piłkarze z Pyzdr mieli w 70. min. Po strzale Bartłomieja Sodkiewicza futbolówka trafiła w poprzeczkę bramki miejscowych, a dobitka Twardego okazała się minimalnie niecelna.

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Cierzniak (65. Kruszyna) – Drozd, T. Markiewicz (30. Kruczkowski), Majchrzak (70. Pera), Garbaciak – N. Moch - Twardy (80. Szuba), Plichta, Zieliński (80. Ratajczak), Grzelewski (82. Sobczak) – Sodkiewicz

Klasa okręgowa, Warta Krzymów – Warta Pyzdry 5:1 (3:1)

10:08 24-11-2020