Warta Pyzdry w coraz większym dole. Kolejna porażka pyzdrzan

Piłkarze Warty sami chyba nie wiedzą jak to się stało, że przegrali mecz z GKS Żerków. Pyzdrzanie stracili dwa gole grając w przewadze liczebnej. Do tego nie wykorzystali dwóch rzutów karnych.

piłka nożna 18:43 12-10-20200 0

Do przerwy goście z Żerkowa stwarzali zagrożenie pod bramką Warty głównie po stałych fragmentach gry. Kilka razy mogli pokusić się o zdobycie gola. W 18. min miało miejsce rzadko spotykane zdarzenie. Po faulu na Bartłomieju Sodkiewiczu arbiter przyznał pyzdrzanom rzut karny. Sam poszkodowany postanowił wymierzyć sprawiedliwość, ale piłka przez niego uderzona został odbita przez bramkarza gości. Przy próbie dobitki Sodkiewicz ponownie został sfaulowany, a arbiter przyznał pyzdrzanom ponownie rzutu karny. Tym razem napastnik Warty również postanowił wymierzyć sprawiedliwość, ale uderzając piłkę z 11. metrów nie trafił w światło bramki. W 23. min Warta wyszła na prowadzenie. Po podaniu Tomasza Majchrzaka sytuację sam na sam z bramkarzem gości wykorzystał Sodkiewicz. Przyjezdni w 41. min wyrównali. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gracz Żerkowa skutecznie uderzył piłkę z kilku metrów.

W 61. min jeden z zawodników gości ukarany został bezpośrednio czerwoną kartką. Warta rozpoczęła ponad półgodzinny fragment meczu w przewadze. Okazało się, że sytuacja na boisku zaczęła wyglądać tak jakby to goście grali w przewadze zawodnika. W 69. min przyjezdni zdobyli gola na 2:1. Chwilę po tym stan meczu mógł wyrównać Sodkiewicz, ale nie trafił do bramki w sytuacji sam na sam z bramkarzem. W 83. min pojedynku jeden na jeden z bramkarzem Czarnych nie udało się wykorzystać Igorowi Zielińskiemu. Po stracie piłki przez Rafała Frontczaka w 90. min goście przeprowadzili akcję, po której ustalili wynik meczu na 3:1.

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Cierzniak – Łuczyk, T. Markiewicz, Frontczak, Garbaciak (70. Szuba) – N. Moch – Grzelewski (72. Grabowski), Dowbusz (60. Zieliński), Majchrzak (46. Giżewski), Kruczkowski (80. Pera) – Sodkiewicz

Klasa okręgowa, Warta Pyzdry – GKS Żerków 1:3 (1:1)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

18:43 12-10-2020