Warta powiększa swoją przewagę nad imienniczką z Krzymowa. Gracze z Pyzdr lepsi od ZKS Zagórów

Gracze Warty dość pewnie zdobyli komplet punktów w pojedynku z ZKS Zagórów. Wykazując się lepszą skutecznością zawodnicy z Pyzdr powinni wygrać znacznie wyżej.

piłka nożna 21:24 22-04-20180 0

W całym meczu gracze Warty stworzyli sobie wiele okazji strzeleckich. W 14. min gospodarzom udało się objąć prowadzenie. Po podaniu Jakuba Zakrzewicza pomiędzy obrońców gości skutecznie bramkarza przelobował Łukasz Moch. Potem trafienie mógł zaliczyć Zakrzewicz, ale posłał futbolówkę obok bramki. W 27. min piłkę tuż zza linii pola karnego Zagórowa uderzył Artur Giżewski, ale bramkarz gości wykazał się dobrą obroną. Ten sam zawodnik chwilę później uderzając futbolówkę głową minimalnie przestrzelił. Przyjezdni dwukrotnie mogli pokusić się o zdobycie bramki. Za pierwszym razem piłkę uderzoną z dystansu spod poprzeczki wygarnąć zdoła Adam Graczyk. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy po strzale napastnika Zagórowa z 18. metrów futbolówka wylądowała na poprzeczce.

Po przerwie na boisku w Pyzdrach nadal działo się wiele. Przez pierwszy kwadrans gry miejscowi mogli zdobyć trzy bramki. Najpierw w sytuacji sam na sam z bramkarzem niecelnie uderzył Ł. Moch. Potem Dawid Domaszczyński uderzając z dystansu posłał futbolówkę minimalnie nad poprzeczką. W 60. min minimalnie przestrzelił natomiast Giżewski. Wynik meczu na 2:0 ustalony został w 70. min. Po dośrodkowaniu Ł. Mocha gola po uderzeniu piłki głową zdobył zamykający akcję Zakrzewicz.

- Mecz przebiegał pod nasze dyktando, chociaż nie ustrzegliśmy się błędów, które mogły nas kosztować stratę dwóch bramek. Szczęście było jednak po naszej stronie. Z przebiegu meczu na pewno zasłużyliśmy na to, żeby wygrać. Odskoczyliśmy na pięć punktów Warcie Krzymów i jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi – komentował trener Warty Piotr Dowbusz.

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Graczyk (80. Koperski) – T. Markiewicz, Kurek (75. Frontczak), Majchrzak, Garbaciak – Bryś (46. Glapa), P. Markiewicz (70. Borowski), Domaszczyński, Ł. Moch (80. Parus) – Giżewski – Zakrzewicz

Klasa A, Warta Pyzdry – GKS Zagórów 2:0 (1:0)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

21:24 22-04-20180 0