Warta poległa w Golinie

Piłkarze Warty musieli uznać wyższość swoich przeciwników z Goliny. Pyzdrzanie dotrzymywali kroku gospodarzom tylko do przerwy.

piłka nożna 19:25 08-09-20200 0

Pierwsza połowa meczu była w miarę wyrównana chociaż więcej okazji do zdobycia bramek mieli gospodarze. W 3. min po faulu Damiana Garbaciaka arbiter przyznał miejscowym rzut karny. Brakarz Warty Patryk Cierzniak zdołał jednak piłkę uderzoną z 11. metrów obronić. W 7. min po uderzeniu piłki przez Tycjana Markiewicza z rzutu wolnego pyzdrzanie objęli prowadzenie. Potem kilka okazji bramkowych mieli gospodarze, którzy do wyrównania doprowadzili w 37. min. Autorem gola samobójczego stał się Nikodem Moch.

Po przerwie gracze Polonii zaczęli dominować na boisku. W 47., 50. i 60. min, w jakby się wydawało beznadziejnych sytuacjach, piłkę zmierzającą do bramki Warty bronił Cierzniak. W 68. min pyzdrzanie zdobyli gola, który nie został uznany w związku z dla nikogo niezrozumiałą decyzją sędziego bocznego, którego sugestii uległ arbiter główny. W 70. min w polu karnym zagrania ręką dopuścił się Marcin Drozd za co ukarany został czerwoną kartką, a miejscowi uzyskali rzut karny. Polonia zdobyła w tym momencie gola na 2:1. Pyzdrzanie zaczęli prowadzić bardzo otwartą grę, za którą zapłacili najwyższą cenę. Miejscowi zdobyli dwie kolejne bramki w 78. i 90. min.

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Cierzniak – Drozd, T. Markiewicz, N. Moch, Garbaciak – Grzelewski (46. Łuczyk), Majchrzak, Giżewski, P. Markiewicz (80. Pera), Ł. Moch – Zieliński

Klasa okręgowa, Polonia Golina – Warta Pyzdry 4:1 (1:1)

19:25 08-09-2020