Warta pokonana po słabym występie

Pojedynek piłkarzy Warty z Polaninem Strzałkowo okazał się bardzo przeciętnym widowiskiem. Pyzdrzanie przegrali zasłużenie chociaż gospodarze ze Strzałkowa również nie zachwycili swoim poziomem.

piłka nożna 18:23 05-10-20200 0

Mecz nie dostarczył spodziewanych emocji. Mające braki zawodników z pierwszego składu oba zespoły nie zaprezentowały zbyt wysokiego poziomu. Dodatkowo sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo.

Jedyną okazję strzelecką do przerwy pyzdrzanie mieli po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Niestety futbolówka uderzona przez Nikodema Mocha poszybowała obok bramki Polanina. Gospodarze doszli natomiast do sytuacji sam na sam z bramkarzem Warty z kąta. W pojedynku tym lepszy okazał się strzegący bramki Warty Tomasz Kruszyna. Jedyny gol do przerwy padł w 30. min. Kruszyna zmuszony był skapitulować po uderzeniu piłki z kilkunastu metrów po długim rogu.

Już w pierwszej akcji po przerwie przyzdrzanie mogli wyrównać. Dominik Grzelewski otrzymał piłkę na 6. metrze, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i w końcu został zablokowany przez obrońcę miejscowych. W 65. min brak wyjścia Kruszyny w odpowiednim czasie z bramki do dośrodkowanej piłki pozwolił miejscowym podwyższyć na 2:0. 10. min później po serii błędów graczy Warty, a na koniec i bramkarza zawodnik Polanina ustalił wynik na 3:0. W końcówce meczu honorowego trafienia dla Warty nie udało się zaliczyć ani Arturowi Giżewskiemu, ani Łukaszowi Kruczkowskiemu.

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Kruszyna – Kruczkowski, T. Markiewicz (76. Sobczak), Frontczak, Garbaciak – Grzelewski (66. Walicki), N. Moch, Giżewski, Majchrzak (72. Grabowski) – Zieliński (70. Pera), Sodkiewicz

Klasa okręgowa, Polanin Strzałkowo – Warta Pyzdry 3:0 (1:0)

18:23 05-10-2020