Warta pokonana na wyjeździe po bardzo wyrównanym pojedynku

Bardzo zacięty pojedynek z wyżej notowanym CKS Zbiersk stoczyli piłkarze Warty Pyzdry. Goniący przez cały mecz wynik pyzdrzanie musieli ostatecznie uznać wyższość gospodarzy.

piłka nożna 11:04 11-11-20190 0

W pierwszych minutach meczu lepiej radzili sobie gospodarze. Strzegący bramki Warty Tomasz Kruszyna raz wygarnął piłkę spod poprzeczki, a za drugim razem wygrał pojedynek sam na sam z zawodnikiem Zbierska. W 8. min pyzdrzanie stracili jednak gola. Tym razem Kruszyna przegrał pojedynek jeden na jeden z zawodnikiem miejscowych. W następnym fragmencie gry do głosu doszli piłkarze Warty, którzy stworzyli kilka okazji strzeleckich. Do bramki miejscowych nie udało się trafić Patrykowi Markiewiczowi i Arturowi Giżewskiemu. W 28. min po podaniu Giżewskiego pomiędzy obrońców Łukasz Moch przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Zbierska. W 33. min gospodarze objęli prowadzenie 2:0. Niespodziewanie pojedynek jeden na jeden z zawodnikiem gospodarzy przegrał Dawid Domaszczyński, co w następstwie umożliwiło pokonanie Kruszyny. W 41. min pyzdrzanie zdobyli kontaktowego gola. Przy próbie dogrania piłki przez Ł. Mocha do swojego kolegi autorem gola samobójczego stał się obrońca Zbierska.

Druga połowa meczu rozpoczęła się od gry akcja za akcję. Najpierw dwie okazje strzeleckie po stronie Warty miał Giżewski. W odpowiedzi po akcji gospodarzy przeprowadzonej w 51. min piłkę sprzed linii bramkowej udało się wybić Szymonowi Łuczykowi. W 66. min szansę doprowadzenie do remisu mieli pyzdrzanie. Bramkarz miejscowych obronił jednak w sytuacji sam na sam z Igorem Zielińskim, a dobitka Ł. Mocha okazał się niecelna. Potem trzykrotnie o celne trafienie mógł pokusić się Bartłomiej Sodkiewicz. Po kontrze przeprowadzonej w 80. min gospodarze wyszli na prowadzenie 3:1. Odpowiedź piłkarzy Warty była jednak prawie natychmiastowa. Bramkarz Zbierska sparował piłkę uderzoną przez P. Markiewicza z 16. metrów, ale wobec dobitki Ł. Mocha okazał się już bezradny. Po kolejnej kontrze przeprowadzonej w 87. min miejscowi trafieniem z 10. metrów do pustej bramki objęli prowadzenie 4:2. W 90. min po prostopadłym podaniu Ł. Mocha bramkę na 3:4 w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył Giżewski. Na koniec doliczonego czasu gry pyzdrzanie mieli akcję na wagę remisu. Po dośrodkowaniu Sodkiewicza na 5. metr Domaszczyński uderzając piłkę trafił nią prosto w bramkarza miejscowych.

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Kruszyna – Łuczyk, Majchrzak, Domaszczyński, N. Moch (46. Garbaciak) – P. Markiewicz – Sodkiewicz, Giżewski, Sobczak (72. Grzelewski), Ł. Moch – Zieliński

Klasa okręgowa, CKS Zbiersk – Warta Pyzdry 4:3 (2:1)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

11:04 11-11-2019