Warta lepsza w pojedynku derbowym od Orlika

W kolejnym ze spotkań derbowych pomiędzy Wartą, a Orlikiem komplet punktów przypadł piłkarzom z Pyzdr. Pyzdrzanie przez cały czas kontrolowali przebieg sobotniego meczu.

piłka nożna 13:02 09-11-20201 0

Początek meczu należał do gospodarzy. W 8. min po płaskim podaniu Szymona Łuczyka w pole karne strzegącego bramki miłosławian Bartosza Perę pokonał Bartłomiej Sodkiewicz. Potem na bramkę Orlika bardzo groźnie uderzył Łukasz Moch. Ten sam zawodnik w 20. min nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Orlika. W 27. min doszło do wyrównania. Po wrzucie piłki z autu Damian Szwat przepuścił futbolówkę, a skutecznym uderzeniem z 16. metrów popisał się Mateusz Szuba. Chwilę później prowadzenie objąć mogli miłosławianie. Radosław Szefer uderzając piłkę z 5. metrów nie potrafił jednak pokonać bramkarza Warty Patryka Cierzniaka. W 36. min po podaniu Sodkiewicza i wygraniu pojedynku jeden na jeden z Perą drugą bramkę dla Warty zdobył Marcin Drozd.

W 58. min pyzdrzanie wyszli na prowadzenie 3:1. Po dośrodkowaniu Dominika Grzelewskiego piłkę w bramce Orlika umieścił Sodkiewicz. Cztery minuty później miłosławianie zdobyli kontaktowego gola. Piłkę głową do siatki Warty Skierował Radosław Szefer. Sytuację na boisku całkowicie wyjaśniły dwa gole zdobyte przez pyzdrzan w ciągu dwóch minut. W 78. min po dośrodkowania Tycjana Markiewicza z rzutu wolnego piłkę głową do bramki Orlika skierował Rafał Frontczak. Chwilę po tym po dograniu Damiana Twardego gola na 5:2 strzałem z 8. metrów zdobył Nikodem Moch. Miłosławianie rozmiar porażki zmniejszyli w 90. min za sprawą trafienia Szefera.

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Cierzniak – Drozd (85. Pera), T. Markiewicz, Frontczak, Łuczyk (72. Szuba) – N. Moch – Grzelewski (85. Grabowski), Dowbusz, Majchrzak (60. Twardy), Ł. Moch (42. Garbaciak) – Sodkiewicz

Klasa okręgowa, Warta Pyzdry - Orlik Miłosław 5:3 (2:1)

13:02 09-11-2020