Warta lepsza od Sparty w meczu derbowym

Wysokim zwycięstwem piłkarzy Warty Pyzdry zakończył się sobotni pojedynek derbowy. Orzechowianie nawiązywać walkę zdołali tylko w pierwszej połowie meczu.

piłka nożna 14:02 18-10-20200 0

Mecz rozgrywany na boisku w Orzechowie rozpoczął się od bardzo szybkiego prowadzenia gospodarzy. Gola już w 2. min po uderzeniu piłki z 12. metrów zdobył Kornel Witczak. Potem więcej czasu posiadania piłki mieli gracze Warty, a miejscowi skupili się na obronie i próbach kontrowania. Okazji strzeleckich po obu stronach nie było jednak zbyt wiele. W 21. min doszło do wyrównania. Znakomitym uderzeniem piłki z dystansu popisał się Patryk Dowbusz. Chwilę po tym okazję bramkową mieli orzechowianie. Niestety Witczak uderzając futbolówkę lewą nogą posłał ją zdecydowanie za wysoko. W 30. min z kolei bliscy zdobycia gola byli pyzdrzanie. Piłka uderzona przez Tycjana Markiewicza z rzutu wolnego trafiła w słupek bramki Sparty.

Po przerwie gracze Warty nadal nadawali ton grze. Po rozegraniu rzutu wolnego w 58. min piłkę w pustej bramce Sparty umieścił Bartłomiej Sodkiewicz. Od tego momentu piłkarze Sparty zaczęli gasnąć w oczach, stracili ochotę do walki. W 67. min po podaniu Artura Giżewskiego na 3:1 w sytuacji sam na sam z Radosławem Rybką podwyższył Igor Zieliński. Potem orzechowianie mieli szansę na zniwelowanie strat. Interwencja Rafała Frontczaka uniemożliwiła jednak Mateuszowi Nowakowi umieszczenie piłki w pustej bramce. Wynik meczu na 4:1 dla Warty ustalił w 88. min, po silnym strzale z 16 metrów, Sodkiewicz.

- Nie zagraliśmy jakiegoś rewelacyjnego meczu, ale od Sparty byliśmy lepsi. Po stracie drugiej bramki widać było, że orzechowianie opadli z sił. Najgroźniejszym zawodnikiem gospodarzy był niewątpliwie Kornel Witczak. Grając z kimś kto ma siły na 90. min meczu moglibyśmy mieć problemy – oceniał po meczu trener Warty Pyzdry Piotr Dowbusz.

Sparta Orzechowo zagrała w składzie: Rybka – Saydel, Miśkiewicz, Szewczyk (76. D. Kubacki), Królak – Dudek, Okoniewski, Tomczak, Witczak – Sokołowski (46. Kasprzak), Nowak

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Kruszyna – Łuczyk (70. Grabowski), T. Markiewicz, Frontczak, Garbaciak – Kruczkowski (46. Sodkiewicz), N. Moch, Dowbusz (75. Pera), Giżewski, Grzelewski (77. Szuba) – Zieliński

Klasa okręgowa, Sparta Orzechowo – Warta Pyzdry 1:4 (1:1)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

14:02 18-10-2020