Warta kompletnie rozbija Czarnych

Blisko osiągnięcia dwucyfrowego zwycięstwa nad Czarnymi Brzeźno byli gracze Warty. Bohaterem spotkania niewątpliwie był Igor Zieliński, który zdobył dla pyzdrzan aż sześć goli.

piłka nożna 18:56 14-09-20200 0

W pojedynku z Czarnymi piłkarze Warty zdecydowanie powiększyli swój dorobek bramkowy. Do przerwy pyzdrzanie prowadzili tylko 2:0. Goście z Brzeźna radzili sobie jeszcze jako tako. W drugiej odsłonie przyjezdni bardzo osłabli i kompletnie stracili ochotę do gry.

W 4. min po strzale Igora Zielińskiego bardzo dobrą obroną wykazał się bramkarz Czarnych. Po kolejnej okazji bramkowej, która miała miejsce dopiero w 34. min miejscowi objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu Damiana Garbaciaka piłkę z bliska w bramce umieścił Bartłomiej Sodkiewicz. Trzy minuty później po dośrodkowaniu Łukasza Kruczkowskiego piłkę głową do bramki Czarnych skierował Nikodem Moch. Jeszcze przed przerwą o gola mógł się pokusić Garbaciak, ale przegrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem Brzeźna.

W drugiej części gry zawodnicy Warty urządzili sobie festiwal strzelecki. W 49. min na 3:0 podwyższył Zieliński. Potem ten sam zawodnik trafiał jeszcze do bramki gości dwa razy z rzędu. W 53. i 57. min. W 65. min do stanu 6:0 w sytuacji sam na sam z bramkarzem doprowadził Łukasz Moch. Kolejne trzy trafienia w 65., 67. i 69. min ponownie były autorstwa Zielińskiego. W końcówce meczu pyzdrzanie mieli dwie znakomite okazje do doprowadzenia do dwucyfrowego zwycięstwa. Gola nie udało się jednak zdobyć Sodkiewiczowi, a potem Bruno Walickiemu. W 89. min goście mieli szansę na honorowe trafienie, ale w sytuacji sam na sam z zawodnikiem Czarnych lepszy okazał się bramkarz Warty Tomasz Kruszyna.

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Kruszyna – Kruczkowski (57. Łuczyk), T. Markiewicz (79. Koperski), Majchrzak, Garbaciak – N. Moch - Ł. Moch (67. Dowbusz), Giżewski, P. Markiewicz – Sodkiewicz (79. Pera), Zieliński (75. Walicki)

Klasa okręgowa, Warta Pyzdry – Czarni Brzeźno 9:0 (2:0)

18:56 14-09-2020