Warta bliska zdobycia kompletu punktów

Przed meczem ze Zjednoczonymi Trzemeszno piłkarze Warty remis braliby w ciemno. Biorąc pod uwagę chronologię wydarzeń okazało się, że pyzdrzanie mogą mieć spory niedosyt.

piłka nożna 22:45 21-09-20200 0

Pierwsza połowa pojedynku przebiegała pod lekkie dyktando piłkarzy Warty, którzy szanse na zdobycie gola mieli już na początku meczu. Najpierw bramkarz Zjednoczonych obronił piłkę uderzoną przez Igora Zielińskiego z obrębu pola karnego, a po chwili to samo zrobił po uderzeniu futbolówki przez Artura Giżewskiego z 16. metrów. W 12. min pyzdrzan przed utratą gola uratowała ofiarna interwencja wślizgiem Tycjana Markiewicza. W 14. min gracze Warty objęli prowadzenie. Po podaniu od linii końcowej Zielińskiego piłkę do bramki Zjednoczonych skierował z 10. metrów Bartłomiej Sodkiewicz. Gospodarze wyrównali w 30. min po ewidentnym błędzie Patryka Cierzniaka. Golkiper Warty zwlekający z wybiciem piłki trafił w napastnika miejscowych co skończyło się trafieniem do pustej bramki.

W drugiej połowie meczu pyzdrzanie trzykrotnie mogli pokusić się o zdobycie gola. Sztuka ta nie udała się jednak Damianowi Garbaciakowi, Sodkiewiczowi i Nikodemowi Mochowi. W 85. min pyzdrzanie objęli prowadzenie 2:1. Po zamieszaniu w polu karnym Zjednoczonych i podaniu Marcina Drozda futbolówkę z bliska w bramce umieścił Sodkiewicz. W 90. min gracze Wart mieli niezwykłe szczęście. Najpierw futbolówka trafiła w słupek, a po dobitce zamiast do pustej bramki trafiła w ręce bramkarza Marina Koperskiego. Szczęście pyzdrzan opuściło w doliczonym czasie gry. Gospodarze doprowadzili do wyrównania po uderzeniu futbolówki z rzutu wolnego zza narożnika pola karnego.

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Cierzniak (46. Koperski) – Drozd, T. Markiewicz, Majchrzak, Garbaciak – N. Moch (85. Frontczak) – P. Markiewicz (46. Łuczyk), Giżewski (79. Grzelewski), Dowbusz – Sodkiewicz, Zieliński (90. Szuba)

Klasa okręgowa, Zjednoczeni Trzemeszno – Warta Pyzdry 2:2 (1:1)

22:45 21-09-2020