Warsztaty z pisarką i dziennikarzami dla autorów najlepszych opowiadań o Powstaniu Wielkopolskim

18 zaproszeń na warsztaty pisarskie z Sylwią Chutnik,  Przemysławem Semczukiem i Piotrem Bojarskim czeka na zwycięzców konkursu na najlepsze opowiadania z Powstaniem Wielkopolskim w tle. Udział może wziąć każdy kto ma ciekawy pomysł i lubi pisać.

kultura 20:38 13-02-20180 0

Konkurs to inicjatywa samorządu województwa wielkopolskiego. Związany jest on z obchodami 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Organizator to Maszyna do Pisania, szkoła kreatywnego pisarstwa założona przez Katarzynę Bondę, autorkę bestselerowych powieści kryminalnych.

Zadaniem konkursowym jest napisanie opowiadania nawiązującego do Powstania Wielkopolskiego. Organizatorzy podkreślają, że doświadczenie pisarskie nie jest konieczne. Na konkurs przyjmowane będą także szkice, które autorzy doszlifują podczas warsztatów.

Opowiadanie nie może przekraczać objętości 30 000 znaków . Szkic nie może być z kolei mniejszy niż 3600 znaków i większy niż 90 00 znaków.

Autorzy mają do wyboru trzy gatunki: kryminał lub sensację, opowiadanie obyczajowe lub zawierające elementy reportażu.

Zgłoszenia należy przesłać do 20 marca. Formularz znajdziecie TUTAJ.

18 najlepszych autorów otrzyma zaproszenie na warsztaty w Poznaniu. Koszty dojazdu i zakwaterowania pokrywa organizator.

Najlepsze prace zostaną opublikowane w okolicznościowej antologii.

Zajęcia poprowadzą:

Sylwia Chutnik – pisarka, dramatopisarka i felietonistka. Jest autorką m.in. powieści „Kieszonkowy Atlas Kobiet”, „Dzidzia”, „Cwaniary”, „Jolanta”, „Smutek cinkciarza”, książki „Warszawa Kobiet 2011”, zbioru felietonów „Mama ma zawsze rację”, „Proszę wejść. Więzienie, historie nieprawdziwe”, zbioru opowiadań „W krainie czarów”, rozmów „Kobiety, które walczą”. Laureatka Paszportów Polityki 2008 (literatura). Trzykrotnie nominowana do Nagrody Nike (w 2009, 2012 i 2015 r.). W 2010 roku dostała Społecznego Nobla Fundacji Ashoka za działalność społeczną. W 2011 roku została laureatką nagrody Fundacji Polcul za działalność społeczną. Jej książki zostały wydane w dziewięciu krajach.

Przemysław Semczuk – dziennikarz i publicysta specjalizujący się w tematyce historii Polski okresu PRL. Jest autorem m.in. książek reportażowych „Magiczne Dwudziestolecie”, „Wampir z Zagłębia”, „Kryptonim Frankenstein”, a także Laureatem Nagrody Prezydenta Lublina – Kryształowej Karty Polskiego Reportażu.

Piotr Bojarski – dziennikarz poznańskiego oddziału Gazety Wyborczej. Jest dwukrotnym laureatem nagrody Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jego powieść „Juni” wygrała konkurs literacki na najlepszą powieść o Poznaniu, zorganizowany przez Wydawnictwo Miejskie Posnania i Voyager Club. Jest autorem powieści kryminalnych „Ściema” i „Biegacz”, a także reportaży historycznych „Cztery twarze Prusaka”, „Poznaniacy przeciwko swastyce” i „Przebudzeni”.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

20:38 13-02-20180 0