Walka okupiona kartkami. Sparta pokonana po raz trzynasty

Podczas pojedynku z Orłem Grzegorzew piłkarzom Sparty momentami udawało się nawiązywać walkę. W końcówce meczu orzechowianom puściły nieco nerwy co naraziło ich na karę w postaci kilku kartek różnego koloru.

piłka nożna 12:35 16-11-20200 0

Goście z Grzegorzewa od początku meczu osiągnęli przewagę w polu. Starającym się kontrować orzechowianom do przerwy bramce Orła udało się zagrozić tylko raz. W 22. min po strzale Arkadiusza Andrzejewskiego bramkarz gości zmuszony został do obrony piłki. Jedyny gol tej części gry padł w 35. min. Po zagraniu piłki za linię obrony Sparty gracz Orła wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem orzechowian Dawidem Kubackim.

Na początku drugiej połowy meczu gospodarze śmielej zaatakowali. Przyniosło to sytuację strzelecką Mateusza Nowaka. Niestety w 52. min po strzale z 10. metrów przyjezdni podwyższyli swoje prowadzenie na 2:0. W odpowiedzi bliski trafienia do bramki Orła był Hubert Labijak. W 75. min doszło do sporego zamieszania na boisku. Mający pretensje o decyzję jaką podjął arbiter Nowak najpierw ukarany został żółtą kartką, a po chwili drugą żółtą i musiał w tym momencie opuścić boisko. Sytuacja ta miała także wpływ na to, że i inni orzechowianie w krótkim czasie ukarani zostali żółtymi kartonikami oraz na to, że po meczu drugą żółtą kartką ukarany został także Łukasz Szewczyk.

Sparta Orzechowo zagrała w składzie: D. Kubacki – Przybylski, Zbierski, Miśkowiak, Szulc – Kaczmarek, Krygier, Andrzejewski (67. Labijak), Okoniewski, Szymczak (55. Kasprzak) – Nowak

Klasa okręgowa, Sparta Orzechowo – Orzeł Grzegorzew 0:2 (0:1)

12:35 16-11-2020