Walka o wicelidera w Gnieźnie: Start - ROW Rybnik

Wyjątkowo nie w niedzielę, a w piątkowe popołudnie będzie można usłyszeć ligowy warkot motocykli na stadionie żużlowym w Gnieźnie. Trzeci w tabeli Start podejmie wicelidera z Rybnika.

inne dyscypliny 14:46 14-06-20180 0

Gnieźnianie, podbudowani bardzo dobrą postawą kilka dni temu w wyjazdowym meczu w Gdańsku z faworyzowanym Wybrzeżem, powinni być w gazie. Zaledwie dwóch punktów zabrakło do wygranej i zgarnięcia pełnej puli trzech punktów do tabeli, wliczając bonus za lepszy bilans w dwumeczu.

Ponadto bez wątpienia gospodarze pałają żądzą wzięcia srogiego rewanżu po katastrofie, jakiej byli autorami kilka tygodni temu podczas gościnnego występu na torze ROW-u. Zdobyli zaledwie 22 oczka, a magiczną barierę dwudziestu przekroczyli tylko dzięki uprzejmości kierownictwa rybniczan, którzy w ostatnim biegu desygnowali do walki juniorów.

Rybnik, obok Lublina, wyklarował się w tym roku na głównego kandydata do awansu. O ile przed początkiem ligi wymieniano wśród faworytów rozgrywek jeszcze wspomniany wcześniej Gdańsk oraz Łódź, a o Lublinie tylko przebąkiwano po cichu, o tyle tor zweryfikował wszystko. Rybnik potwierdza swoją dyspozycją chęć sięgnięcia po najwyższe cele, Lublin jest dużo mocniejszy niż zakładano, zawodzi Gdańsk, a na granicy blamażu w kontekście przedsezonowych zapowiedzi balansuje łódzki Orzeł. Z pożytkiem dla zaciętości rozgrywek oraz  Startu Gniezno, który od początku sezonu zagnieździł się w pierwszej trójce tabeli i dzielnie tam trwa.

Jeźdźcy z pierwszej stolicy pojawią się w składzie, jaki bardzo dobrze znamy ze wszystkich meczy na owalu przy Wrzesińskiej 25. Aż nie wypada nie napisać, iż zwycięskiego składu się nie zmienia. Wraca zatem Eda Krcmar, zabraknie za to zgłaszających ogromne aspiracje do jazdy Szwedów.

Po stronie rybnickiej zadebiutuje Łotysz Andrzej Lebiediew, świeżo wypożyczony z ekstraligowej Sparty Wrocław. I pomimo, że pozostali jeźdźcy "Rekinów" są bardzo solidnymi ligowcami, o tyle to nazwisko może okazać się języczkiem uwagi dla ostatecznego wyniku jutrzejszej potyczki. Czy tak będzie? Czy jednak Gniezno podtrzyma status niezdobytej twierdzy i zrzuci po wygranym meczu rybniczan z fotela wiceliderów? Już za niewiele więcej niż dwadzieścia cztery godziny wszystko będzie jasne.

Awizowane składy:

ROW Rybnik:

1. Andriej Karpov

2. Andrzej Lebiediew

3. Mateusz Szczepaniak

4. Troy Batchelor

5. Kacper Woryna

6.

7. Robert Chmiel

Car Gwarant Start Gniezno:

9. Marcin Nowak

10. Jurica Pavlic

11. Adrian Gała

12. Eduard Krcmar

13. Mirosław Jabłoński

14. Maksymilian Bogdanowicz

15.

Bilety na mecz Car Gwarant Start Gniezno – ROW Rybnik są do nabycia w następujących punktach:

Solarium Best – Września, ul. Kościuszki 55

Galeria Karuzela Września – (punkt United Chicken)

sklepy odzieżowe Manekin – Gniezno, ul. Dąbrówki 23/1 oraz Chrobrego 7A

sekretariat GTM Start Gniezno – Gniezno, ul. Wrzesińska 27-29

Kino Helios – Galeria Gniezno

Sprzedaż odbywa się ponadto cały czas w Internecie, na stronie http://bilety.startgniezno.com – zakupionej tą drogą wejściówki nie trzeba drukować. Otrzymany na skrzynkę e-mail QR Kod wystarczy okazać na ekranie swojego smartfona w momencie wejścia na stadion przy ul. Wrzesińskiej.

Ceny biletów: trybuna kryta – 45 zł, normalny – 30 zł, ulgowy – 20 zł, dziecięcy 10 zł

Dzieci w wieku od 0 do 3 lat włącznie – wstęp bezpłatny. Od 4 do 12 roku życia włącznie obowiązują bilety dziecięce. Uczniowie szkół podstawowych wchodzą na stadion tylko z ważną legitymacją. Wstęp na bilety ulgowe dla uczniów i studentów do 26 roku życia (z ważną legitymacją). Ulga przysługuje również seniorom powyżej 65 lat oraz kobietom. Programy zawodów w cenie 10 zł dostępne będą tylko w dniu meczu – w kasach przy stadionie oraz na stoisku z pamiątkami przy budynku szkółki żużlowej GTM Start.

Sponsorem meczu jest firma ZELKA Sp. z o.o. – prowadzi od wielu lat działalność produkcyjną i handlową. Specjalnością są praktyczne systemy mocowań rur. Więcej informacji: www.zelka.pl

Thumb bart%c5%82omiej szalbierz 1

Bartłomiej Szalbierz

14:46 14-06-2018