„Walcz żołnierzu, walcz z komuną”. Powstanie wideoklip do utworu „Wichura” Opolaka

1 marca, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, będzie miała miejsce premiera wideoklipu o wrześnianinie Leonie Wesołowskim, ps. „Wichura”, legendarnym dowódcy Zielonego Trójkąta.

kultura 11:12 02-02-2018 1

Utwór nosi tytuł „Wichura”. Muzykę skomponował Opolak z udziałem Sovy i Egona. Opolak to raper z nurtu historyczno-patriotycznego. Do tej pory wyprodukował m.in. single: „Czerwony Wiedeń”, „Amor Patriae Nostra Lex”, „Nasz Dzień”.

Tematem „Wichury” zainteresował Opolaka wrześnianin Michał Sypniewski, jeden z kustoszy pamięci o wrzesińskich żołnierzach wyklętych. – Nadałem mu temat osoby Leona Wesołowskiego, ps. „Wichura”, a on zgodził się i to za darmo. To naprawdę wielki człowiek – mówi nam Michał Sypniewski.

– Oprócz tego, że poprosił mnie o to Michał, to temat żołnierzy wyklętych nawiązuje wprost do mojej wcześniejszej twórczości. Myślę, że postać Leona Wesołowskiego jest jak najbardziej godna upamiętnienia w ten sposób. Utwór „Wichura” znajdzie się na moim albumie „Alfa”, który właśnie przygotowuję – mówi nam Opolak.

Reżyserem teledysku do piosenki „Wichura” jest Zbyszko Kaczmarek, twórca filmu „Zielony trójkąt”, który w 2017 roku był emitowany na antenie TVP Poznań. W połowie lutego rusza druga część zdjęć do wideoklipu.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

11:12 02-02-2018 1