W Żerkowie nadal pełnia lata, czy u nas nie może być tak samo?

W XIX wieku Żerków był w powiecie wrzesińskim, dzisiaj jest w jarocińskim. Dzięki Niemcom (tak jak i u nas), na początku lat 40. powstał tam kompleks basenów, których temu malutkiemu miasteczku zazdrości cała Wielkopolska.

rekreacja 22:00 30-08-20170 18

Tamte okolice nie ucierpiały tak bardzo jak Września od niedawnej nawałnicy, dlatego baseny w Żerkowie czynne są nadal. Korzystają z tego mieszkańcy niespełna trzytysięcznego miasteczka (cała gmina ma około 10 tys. obywateli). Obok kąpieliska znajduje się post ZSMP-owski ośrodek konferencyjno-szkoleniowy, który nadal, po modernizacji i podniesieniu standardu cieszy się sporym zainteresowaniem firm i korporacji. Przyciągają je z pewnością do Żerkowa właśnie baseny, ponoć największe odkryte w naszym województwie, oraz położenie w samym centrum Szwajcarii Żerkowskiej. Opodal znajdują się niezwykle malownicze: Brzóstków (o którym niedawno pisał w „WW” Stańczyk, że „był tam powiatowy punkt kopulacyjny dla... klaczy”) oraz Śmiełów z niezwykle pięknym Muzeum Adama Mickiewicza (w pałacu Gorzeńskich).

Jak udało nam się dowiedzieć na miejscu, baseny będą czynne do niedzieli (od piątku ma być już chłodno), ceny biletów są symboliczne, a pobliska restauracja serwuje pyszne jedzenie i... lody. Może zatem uda Wam się wyrwać z Wrześni w czwartek, żeby popływać w bardzo czystej wodzie?

Przypomnijmy, że niedawno pisaliśmy na portalu o tym, że „kiedyś to był basen” i że czytelnicy jednoznacznie opowiedzieli się za rozbudową (w pewnym sensie przywrócenia tego, co było), co mamy dzisiaj – czytaj TUTAJ.

Na zakończenie mamy dwie ankiety, które być może dla rządzących naszym miastem będą inspirujące...

Ankieta

Czy chciałbyś, aby we Wrześni powstał podobny system basenów?

Ankieta

Czy basen we Wrześni na Gnieźnieńskiej spełnia Twoje oczekiwania?

Thumb img035

Waldemar Śliwczyński

22:00 30-08-20170 18