W styczniu nowa hala sportowa przy ul. Wojska Polskiego zostanie oddana do użytku

Zakończyła się budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni. Obiekt ma być oddany do użytku na początku stycznia 2020.

aktualności 09:59 17-12-20192 5

Dzisiaj (17 grudnia) – ma odbyć się odbiór sanitarny obiektu, który wykona Sanepid. Wcześniej odbył się odbiór budowlany i przeciwpożarowy.

– Obiekt ma zostać oddany do użytku na początku stycznia - powiedział wczoraj starosta Dionizy Jaśniewicz (Samorządny Powiat) na posiedzeniu Komisji Edukacji Rady Powiatu Wrzesińskiego.

W dalszym ciągu trwają prace wokół obiektu. Potrwa to do końca stycznia 2020.

– Powstanie odwodnienie, obniżony został już parking od strony szkoły, teraz trwają prace przy NKJO. Część miejsca zostanie biologicznie czynna, aby mogła wchłaniać wodę deszczową. Oddanie do użytku będzie z tzw. częściowym odbiorem, ponieważ cześć prac będzie nadal wykonywana w trakcie, ale dostęp do hali będzie. Takie rozwiązanie dopuszcza prawo budowlane. Chodzi o to, aby jak najwcześniej obiekt był w użytkowaniu – mówi Dionizy Jaśniewicz.

Przypomnijmy, że hala została wybudowana za nisko względem otoczenia. Dlatego zaistniała potrzeba dodatkowych robót wokół hali. Koszt budowy zaplecza dydaktyczno-sportowego wyniósł 11 mln zł. Halą ma administrować Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

09:59 17-12-2019