Tak wyglądają jarocińskie lokale wybudowane w ramach Mieszkania Plus. A jak program idzie we Wrześni?

W najbliższą sobotę 28 kwietnia pod Jarocinem odbędzie się uroczyste przekazanie pierwszych w Polsce kluczy do lokali wybudowanych w programie Mieszkanie Plus.

samorząd 12:57 24-04-20180 22

Jarociński samorząd był pierwszym w Polsce, który rozpoczął prace w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus pozwalającego na tani wynajem lokali z opcją dojścia do własności.

W grudniu 2016 roku zainaugurowano budowę 366 mieszkań w trzech różnych lokalizacjach na terenie gminy Jarocin. Jedną z nich jest miejscowość Siedlemin. To tam w sobotę wręczone zostaną pierwsze w Polsce klucze do „plusowych” mieszkań.

Najemcy obejmą lokale wykończone „pod klucz”, czyli już gotowe do zamieszkania. Stawki miesięcznego czynszu wyniosą 385 zł dla mieszkania o wielkości 36 m² i 605 zł dla lokalu o wielkości 55 m² . Standard mieszkań można ocenić na podstawie poniższej galerii zdjęć ze strony Jarocinbuduje.pl.

Do rządowego programu zgłosiła się także gmina Września. Ratusz podpisał list intencyjny w tej sprawie i wyznaczył tereny, na których mogłoby powstać ponad tysiąc mieszkań. Jednak pierwsza propozycja Banku Gospodarstwa Krajowego, który prowadzi program, nie została przyjęta przez lokalnych decydentów. Propozycja zakładała bowiem pełne ryzyko finansowe po stronie Wrześni. Władze wolały poczekać na lepsze warunki.

Ankieta

Czy władze Wrześni słusznie nie zdecydowały się tu na ryzyko finansowe?

Ankieta

Czy chciałbyś skorzystać z Mieszkania Plus we Wrześni?

Poza tym przygotowania do programu we Wrześni wzbudziły spore obawy ludzi, mieszkających obok wyznaczonych terenów. Obawiali się oni, że „plusowy” blok ograniczy im prywatność oraz przesłoni dostęp do Słońca i zielonej przestrzeni. Bali się także ewentualnych sąsiadów. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

12:57 24-04-2018