W Siedlcach poszło na noże. Krispol mocno poraniony

W kończącym pierwszą rundę meczu w Siedlcach wrzesińscy pierwszoligowcy przegrali z miejscowym KPS-em 1:3. O wynikach każdego z setów decydowały jedynie dwie piłki.

siatkówka 19:22 30-12-20201 0

Środowy pojedynek kończył i rundę, i rok 2020. Spotkanie miało sporą stawkę, bo przy niekorzystnym dla wrześnian układzie dwóch wyników, mogli oni wylądować w strefie spadkowej. Nasi rywale do momentu meczu zdobyli aż osiem punktów więcej, ale roli faworyta odmawiał im nasz środkowy. Robert Brzóstowicz zapowiadał zwycięstwo w Siedlcach.

Pomarańczowi dobrze weszli w mecz. Po ataku z kontry Mateusza Lindy Krispol prowadził 7:4. Gospodarze dobry fragment gry zanotowali w połowie partii. Na prowadzenie wyszli przy 12:11, a po chwili i błędzie w przyjęciu Tomasza Pizuńskiego, mieli dwa punkty przewagi (16:14). Rękę swoim byłym kolegom podał Damian Dobosz atakując w aut. Po blokach Brzóstowicza i Pizuńskiego wrześnianie odskoczyli na trzy piłki (22:19), a zaszczytu zakończenia seta dostąpił Linda.

Na początku drugiej partii, po błędzie w ataku Lindy, gospodarze objęli prowadzenie 7:4 i długo potrafili utrzymać przewagę trzech-czterech punktów. Po bloku Brzóstowicza i ataku z kontry Pizuńskiego wrześnianom udało się wyrównać na 19:19. Set grały był na przewagi, ale już za drugim setbolem rywale wykorzystali swoją szansę.

Także trzecia odsłona była niezwykle wyrównana. Na dwie piłki przewagi wrześnianie wyszli przy 10:8. Siedlczanom trzykrotnie dawało się doprowadzać do remisu, ale to nasi siatkarze otrzymali pierwsi piłki setowe i to dwie z rzędu. Niestety, od stanu 24:22 podopieczni trenera Mariana Kardasa przegrali cztery kolejne piłki i ważnego seta.

Czwarta partia grana była punkt za punkt. Zespoły zmieniały się na prowadzeniu, ale żaden nie mógł odskoczyć nawet na dwa oczka. Pierwszym sztuka ta udała się siedlczanom dopiero przy 22:20. Tę nikłą przewagę dowieźli do końca zwycięskiego dla siebie meczu.

Stało się, to czego się obawialiśmy. Pomarańczowi rundę skończyli na 13 pozycji, miejscu w strefie spadkowej. Kolejną rundę rozpoczną już w najbliższy wtorek, 5 stycznia, meczem z BAS w Białymstoku.

KPS Siedlce – Krispol Września 3:1 (-23, 24, 24, 23)

I set: 2:4, 5:8, 12:11, 16:14, 18:20, 23:25

II set: 4:3, 8:4, 12:9, 16:13, 20:19, 26:24

III set: 3:4, 7:8, 10:12, 14:16, 19:20, 22:24, 26:24

IV set: 4:3, 8:7, 12:11, 15:16, 19:20, 25:23

Krispol: Krawiecki (1 pkt), Linda (16), Brzóstowicz (6), Narowski (6), Pizuński (13), Kalinowski (14) i Dzierżyński (libero) oraz de Oliveira (0), Rakowski (0), Czyżowski (0)

19:22 30-12-2020