W przyszłym roku inwestycji będzie całkiem sporo

Listopad i grudzień to czas tworzenia budżetów powiatu i gmin. W dzisiejszym numerze sporo miejsca poświęcamy tym sprawom.

Moim zdaniem 11:05 27-11-202010 13

Trzeba przyznać, że chociaż samorządom nie uda się zrealizować wszystkich zamierzeń i potrzeb mieszkańców, to jednak inwestycji będzie całkiem sporo. Głównie drogowych. Przede wszystkim zostanie oddana do użytku tak długo wyczekiwana obwodnica miasta budowana przez gminę, a także – miejmy taką nadzieję – rozpocznie się budowa dwóch tuneli pod torami na ulicy Działkowców. Przy okazji ma być też poszerzona droga do Białężyc.

Cieszy też niezmiernie połączenie ścieżek rowerowych biegnących dwoma brzegami zalewu Lipówka. Nie trzeba już będzie w Psarach Polskich wjeżdżać na drogę z samochodami. Bardzo dobrą wiadomością jest też z pewnością zapowiedź budowy we Wrzesińskiej Strefie Aktywności Gospodarczej centrum logistycznego potężnego holenderskiego sklepu internetowego VidaXL, które da zatrudnienie co najmniej 700 osobom. Proinwestycyjna polityka ratusza przynosi efekty. Czeka nas dobry rok.

Waldemar Śliwczyński

redaktor naczelny

Thumb ww biernat

Filip Biernat

11:05 27-11-2020