W poszukiwaniu tanecznej pasji – dzień otwarty w Alchemia Dance Studio

W niedzielne popołudnie Alchemia zaprosiła dzieci do tańca. Chętnych nie brakowało.

oświata 20:40 09-09-2018 0

9 września w siedzibie wrzesińskiej szkoły tańca przy ul. Warszawskiej 14 odbyły się bezpłatne zajęcia pokazowe. Dzieci w wieku 3-12 lat mogły spróbować swoich sił w balecie, pole dance, akrobatyce i hip-hopie.

Jak co roku zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

- Najbardziej podobał mi się pole dance. Na rurze można się przewracać i robić wiele fajnych obrotów – mówiła 10-letnie Julia, która wypróbowała kilka stylów.

Nauka tańca to dla dzieci okazja do dobrej zabawy, ale nie tylko.

- To jest rodzaj ruchu, który bardzo pozytywnie wpływa na dzieci. Doskonale wyrabia koordynację, rozwija siłę mięśni, wyrabia poczucie rytmu. Dziewczynki zaczynają zwracać uwagę na właściwą pozycję ciała i przestają się garbić – mówi Maria Górska-Ślebioda, która prowadzi m.in. zajęcia belly dance czyli tańca inspirowanego muzyką orientalną.

Magdalena Gienieczko-Osińska, instruktorka gimnastyki artystycznej i baletu mówi, że dzięki zajęciom tanecznym dzieci mogą nauczyć się m.in. sztuki prawidłowego, pięknego poruszania się.

- Dziewczynki zyskują grację, elegancję i wdzięk – stwierdza.

Młodzi tancerze z Alchemii mogą dodatkowo rozwijać swoją pasję biorąc udział w turniejach tanecznych oraz obozach i wyjazdach treningowych.

Fot. JOG/Alchemia Dance Studio

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

20:40 09-09-2018 0