W ligach WTPN coraz mniej niewiadomych. Liderzy powiększają swoją przewagę

Dwa ostatnie zwycięstwa Materiałów Budowlanych Andrzejewski i Master Sport spowodowały, że w walce o mistrzostwo pierwszej ligi liczyć się będą już tylko te drużyny. Trzeci zespół ma już do wicelidera siedem punktów straty.

piłka nożna 21:20 05-02-2018 0

W klasyfikacji strzelców pierwszej ligi z 29 trafieniami przewodzi Filip Janiszewski (Master Sport) przed Pawłem Rydlińskim (27 bramek, Materiały Budowlane Andrzejewski) i Jakubem Cierpiszewskim (22 bramki, Capri Lucca).

W drugiej lidze po niespodziewanej porażce Motokliniki i Techpaku z mistrzostwa mogą się już cieszyć gracze Intercars Września. Do walki o wicemistrzostwo włączył się zespół Obłaczkowo/KGJ, który po wygraniu bezpośredniego pojedynku z Techpakiem zrównał się z nim punktami. Na uwagę zasługuje także zwycięstwo zajmujących dotychczas ostatnie miejsce w tabeli zawodników drużyny Letniaprzygoda.eu z Szerszeniami. Najwięcej, bo 23 gole do tej pory ma na swoim koncie Marek Bączkiewicz (Motoklinika). Za nim plasuje się Jakub Groszkowski (22 bramki, Intercars Września) i Jarosław Jabłoński (15 bramek, Techpak).

I liga, kolejka XII

Materiały Budowlane Andrzejewski – Capri Lucca 3:2 (1:1)

Najciekawiej zapowiadające się spotkanie ostatniej ligowej kolejki zakończyło się nieznacznym zwycięstwem dotychczasowego wicelidera – Materiałów Budowlanych Andrzejewski. Losy meczu przesądzone zostały dopiero w samej końcówce. Do przerwy trwała bardzo wyrównana walka. Żadna ze stron nie potrafiła wypracować sobie zbyt wielu okazji strzeleckich. Prowadzenie dla Capri Lucca uzyskał już w 3. min po bardzo zaskakującym strzale z dystansu Patryk Murlik. Po finezyjnym zagraniu piętą do wyrównania w 11. min doprowadził natomiast Kamil Draheim.

Po przerwie gra nabrała zdecydowanie tempa, każda z drużyn na akcję odpowiadała akcją. Po kontrze przeprowadzonej w 25. min Paweł Rydliński trafieniem do pustej bramki uzyskał prowadzenie dla Materiałów Budowlanych Andrzejewski. Gol zdobyty przez Rydlińskiego na 3:1 w 33. min mocno skomplikował sytuację Capri Lucca. Gracze tej drużyny natychmiast wycofali bramkarza na rzecz zawodnika z pola zakładając hokejowy zamek pod bramką Materiałów Budowlanych Andrzejewski. Cierpliwe rozgrywanie piłki przyniosło Capri Lucca powodzenie w 36. min za sprawą trafienia Sebastiana Bernarda. Późniejsze wysiłki zdobycia gola nie przyniosły już rezultatu, chociaż do ostatniej sekundy meczu gracze Materiałów Budowlanych Andrzejewski musieli się bronić we własnym polu karnym.

Meble Duszyński/Studio VIVA – Ignasiak Sport 2:4

Fundamenty – Izo-Expert 1:5

Kopcup.pl – Master Sport 0:5

II liga, kolejka XVI

Obłaczkowo/KGJ – Techpak 5:1

Intercars Września – Wrochmet 4:2

Szerszenie – Letniaprzygoda.eu 2:4

Motoklinika – Gamatechnik 0:3

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

21:20 05-02-2018 0