W kościółku poewangelickim w Miłosławiu zakończyły się kolejne prace remontowe

Tym razem polegały one na modernizacji sieci elektrycznej zakrystii i nawy głównej. Odbył się też montaż systemu wystawienniczego oraz zaadaptowano zakrystię na garderobę.

kultura 19:44 09-05-20180 2

W tej ostatniej umieszczono zamykaną toaletka z lustrem i szufladami oraz ścianę z wieszakami. Meble stylistyką nawiązują do elementów drewnianych wnętrza kościoła. Roboty budowlane w byłej zakrystii polegały na wykonaniu nowej posadzki wraz z ułożeniem płytek ceramicznych. Zostały też pomalowane ściany i sufit. Wykonano również roboty elektryczne w zakrystii i nawie głównej wraz z montażem szyn galeryjnych pod emporami.

Prace kosztowały 70 668,9 zł. Pieniądze pochodziły ze środków własnych powiatu. Przypomnijmy, że w starostwo inwestuje w zabytek od 2005 roku. Jego właścicielem jest zaś od 2016 roku.

- Przez trzynaście lat udało się przeprowadzić w kościółku remonty na łączną kwotę prawie 700 tys. zł, z czego około 130 tys. pozyskano ze środków Województwa Wielkopolskiego, 69 tys. z PROW, a 100 tys. z Ministerstwa Kultury. Zamontowano m.in. ogrzewanie, nowe okna i drzwi, dzięki czemu można w obiekcie organizować imprezy przez cały rok; wymieniono dach oraz zamontowano nowoczesne oświetlenie LED. W przyszłości planuje się m.in. zakup krzeseł i remont chodnika, ogrodzenia, wieży i attyki – informują urzędnicy.

W kościółku, który od niedawna nosi nazwę Powiatowej Sceny Kultury wystąpili m.in. Ewa Kasprzyk, Irena Santor, Alicja Majewska, Eleni, Myslovitz czy Stanisława Celińska.

Fot. Starostwo Powiatowe Września

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

19:44 09-05-20180 2